Saturday 12 April 2014

RPH 10 APRIL 2014 KHAMIS ( MINGGU 15 )


Tarikh/Hari
:
10 APRIL 2014 KHAMIS
Tingkatan
:
5S1
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0815-0925 AM
Tema
:
HIDUP BERMASYARAKAT
Tajuk
:
SUMBANGAN TERHADAP PEMBANGUNAN MASYARAKAT MELALUI PENGLIBATAN AKTIF DALAM AKTIVITI KEMASYARAKATAN
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Mengenalpasti badan bukan kerajaan yang berkhidmat  kepada masyarakat.
·    Melibatkan diri dalam aktiviti kemasyarakatan melalui badan bukan kerajaan.
·        Mewujudkan perkongsian pintar dengan pelbagai badan bukan kerajaan
·         Menghargai sumbangan badan bukan kerajaan kepada masyarakat.
Aktiviti Pembelajaran
:
·  Guru meminta pelajar menyenaraikan badan bukan kerajaan yang mereka ketahui.
·  Guru memberikan penerangan lanjut setelah melihat senarai yang pelajar seterusnya meminta pelajar memberikan sumbangan badan bukan kerajaan tersebut.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
·         Guru memberikan nota untuk pelajar.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 5.
Refleksi
:
95% pelajar dapat memberikan pendapat yang bernas berkaitan dengan topi yang dibincangkan.  Ini dapat dilihat berdasarkan hasil bersoal jawab.

Tarikh/Hari
:
10 APRIL 2014 / KHAMIS
Tingkatan
:
5K9
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1020-1130AM
Tema
:
HIDUP BERMASYARAKAT
Tajuk
:
SUMBANGAN TERHADAP PEMBANGUNAN MASYARAKAT MELALUI PENGLIBATAN AKTIF DALAM AKTIVITI KEMASYARAKATAN
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Mengenalpasti badan bukan kerajaan yang berkhidmat  kepada masyarakat.
·   Melibatkan diri dalam aktiviti kemasyarakatan melalui badan bukan kerajaan.
·       Mewujudkan perkongsian pintar dengan pelbagai badan bukan kerajaan
·          Menghargai sumbangan badan bukan kerajaan kepada masyarakat.
Aktiviti Pembelajaran
:
·  Guru meminta pelajar menyenaraikan badan bukan kerajaan yang mereka ketahui.
·  Guru memberikan penerangan lanjut setelah melihat senarai yang pelajar seterusnya meminta pelajar memberikan sumbangan badan bukan kerajaan tersebut.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
·         Guru memberikan nota untuk pelajar.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 5.
Refleksi
:
85% pelajar dapat memberikan pendapat yang bernas berkaitan dengan topik yang dibincangkan. 


LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4
Haribulan:  10 APRIL 2014                              Tingkatan:  4                                       Jam: 12.50- 2PM
Topik          :  NANAM PENGERINDU BEKEREJASAMA
Subtopik     :   INTERPERSONAL
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.       Bejuraika sesebengkah pekara.
2.       Madahka pemutus runding.
3.       Bejurai belalauka langkar kereja tauka penerang.

Kerembai Asil Pelajar :   Tikas 2
Aktiviti :  Macha, berandau, nulis
Sistem Jalai Jaku :  .
Pengisi Kurikulum :  Belajar ngena chara kontekstual
Ajar manah :  Bebasa, Rasional, Kereja Beraban
BBM :  Bup Teks Bahasa Iban Pom 4
Induksi Set
Nembiak ditanya bekaul “ Koperasi Sekula”
Kerembai Pengawa Belajar
1. Pengajar meri penerang bekaul enggau koperasi serta pekara
    bebelika barang.
2. Pengajar nyuruh pelajar dalam pengawa beraban, berandau serta
    ngiga penerang bekaul enggau “Koperasi Sekula”.
3. Pengari ari setiap raban meri penerang bekaul enggau topik ti
    dikerandau sida.
Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau topik.
Refleksi
90% nembiak ulih meretika topik enggau manah.


No comments:

Post a Comment