CUTI - HARI
PEKERJA
Sunday 4 May 2014
RPH 30 APRIL 2014 RABU ( MINGGU 18 )
Tarikh/Hari
|
:
|
30 APRIL 2014 / RABU
|
Tingkatan
|
:
|
4S2
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0705-0815 AM
|
Tema
|
:
|
WARISAN
KEPELBAGAIAN BUDAYA MALAYSIA
|
Tajuk
|
:
|
PRINSIP-PRINSIP
PENTING DALAM AJARAN PELBAGAI AGAMA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Menerangkan nilai-nilai murni yang
terdapat dalam pelbagai agama.
· Mengamalkan nilai-nilai murni ajaran
agama masing-masing dalam kehidupan.
· Menghormati nilai-nilai murni dan
amalan ajaran pelbagai agama lain.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru memberikan 4 gambar dan meminta pelajar dalam kumpulan
untuk memberikan pendapat mereka berkaitan dengan nilai-nilai murni.
· Wakil dari setiap kumpulan
akan tampil ke hadapan dan membentangkan hasil yang mereka perolehi di
hadapan kelas.
· Guru bersoal jawab dengan
pelajar setelah mendengar pembentangan.
· Guru memberikan latihan
kepada pelajar untuk menambahkan kefahaman.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4,
|
Refleksi
|
:
|
98% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan. Hal ini kerana mereka masing-masing
mempunyai agama dan merupakan amalan harian mereka.
|
Tarikh/Hari
|
:
|
30 APRIL 2014 / RABU
|
Tingkatan
|
:
|
5K8
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0815-0915AM
|
Tema
|
:
|
WARISAN
KEPELBAGAIAN BUDAYA MALAYSIA
|
Tajuk
|
:
|
SUMBANGAN
PELBAGAI PIHAK TERHADAP PENGEKALAN WARISAN BUDAYA MALAYSIA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Menerangkan cara-cara mempromosikan
warisan budaya Malaysia dalam dan luar negara.
·
Melibatkan diri dalam mempromosikan
warisan budaya Malaysia.
· Menghargai segala usaha
mempromosikan warisan budaya Malaysia.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru bertanya kepada pelajar
berkaitan dengan tempat-tempat menarik dan warisan budaya Malaysia.
· Guru membahagikan pelajar
kepada 4 kumpulan dan seterusnya berbincang berkaitan dengan cara-cara untuk
mempromosikan warisan budaya Malaysia .
· Wakil daripada setiap
kumpulan akan membentangkan hasil di hadapan kelas.
· Guru bersoal jawab dengan pelajar
seterusnya memberikan penerangan lanjut berkaitan dengan topic.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 5.
|
Refleksi
|
:
|
95% pelajar
dapat memberikan pendapat yang bernas berkaitan dengan topik yang
dibincangkan.Kefahaman mereka dapat dinilaikan berdasarkan hasil perbincangan
yang telah mereka lakukan.
|
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5
Haribulan:
30 APRIL 2014 Tingkatan: 5 Jam:
12.50- 2PM
Topik :
MALAYSIA BA GEREMPUNG ENTARABANGSA
|
|
Subtopik :
INFORMASIONAL
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Macha lalu madahka guna sesebengkah pekara.
2. Macha lalu ngerintaika isi ti dipegunaka ditemu dalam artikel
3. Meri simpul penemu pasal penerang ti udah digumpul.
Kerembai Asil Pelajar : Tikas 1
|
|
Aktiviti : Macha, Nulis
|
|
Sistem Jalai Jaku :
|
|
Pengisi Kurikulum : Pengelandik
Belajar, Interpersonal enggau Intrapersonal, Verbal-Linguistik
|
|
Ajar manah : Angkunka Menua enggau bansa
|
|
BBM :
BUP TEKS POM 5, Limpir Kereja Latih
|
|
Induksi Set
|
Nembiak ditanya
bekaul enggau Gerempung Entarabangsa
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1. Pengajar meri siti teks seraya
nyuruh sida macha enggau sengian. 2.Sepengudah macha nembiak dipinta
ngerintaika isi ti dipeguna dalam teks ti diberi ba mua kelas.
3. Pengajar betanya saut enggau
nembiak bekaul enggau teks sepengudah ningaka asil ti dibantaika nembiak
serta meri penerang ti lebih engkeman.
5. Nembiak diberi kereja latih dalam
bup teks.
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu
bekaul enggau topik.
|
Refleksi
|
95% nembiak ulih meretika topik enggau
manah.
|
RPH 29 APRIL 2014 SELASA ( MINGGU 18 )
Tarikh/Hari
|
:
|
29 APRIL 2014 / SELASA
|
Tingkatan
|
:
|
4S1
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0705-0815 AM
|
Tema
|
:
|
WARISAN
KEPELBAGAIAN BUDAYA MALAYSIA
|
Tajuk
|
:
|
PRINSIP-PRINSIP
PENTING DALAM AJARAN PELBAGAI AGAMA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Menerangkan nilai-nilai murni yang
terdapat dalam pelbagai agama.
· Mengamalkan nilai-nilai murni ajaran
agama masing-masing dalam kehidupan.
· Menghormati nilai-nilai murni dan
amalan ajaran pelbagai agama lain.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru memberikan 4 gambar dan meminta pelajar dalam kumpulan
untuk memberikan pendapat mereka berkaitan dengan nilai-nilai murni.
· Wakil dari setiap kumpulan
akan tampil ke hadapan dan membentangkan hasil yang mereka perolehi di
hadapan kelas.
· Guru bersoal jawab dengan
pelajar setelah mendengar pembentangan.
· Guru memberikan latihan
kepada pelajar untuk menambahkan kefahaman.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
95% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan .Hal ini kerana sememangnya mereka
mengamalkan nilai-nilai murni dalam kehidupan mereka.
|
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4
Haribulan:
29 APRIL 2014 Tingkatan: 4 Jam:
12.50- 2PM
Topik :
NANAM PENGERINDU BEKEREJASAMA
|
|
Subtopik :
JALAI JAKU (JAKU PENYAMBUNG)
|
|
Asil Pelajar :
Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.
Ngelala bansa
jaku penyambung.
2.
Ngena jaku
penyambung ayat.
Kerembai Asil Pelajar : Tikas
|
|
Aktiviti : Macha, Nulis
|
|
Sistem Jalai Jaku : Jaku Penyambung
|
|
Pengisi Kurikulum : Belajar ngena chara kontektual
|
|
Ajar manah : Rasional, Kerejasama
|
|
BBM :
Bup Teks Bahasa Iban, ” Latihan Intensif SPM Iban Tingkatan 4
|
|
Induksi Set
|
Nembiak ditanya
bekaul RETI “ SAMBUNG”
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1. Pengajar meri penerang bekaul
enggau JAKU PENYAMBUNG sereta meri chunto ayat ti bisi ngundan jaku
penyambung.
2. Pengajar meri mayuh macham chunto
ayat ti bukai seraya nyuruh nembiak ngelala ayat ti bisi ngundan jaku
penyambung.
3.
Pengajar betanya saut enggau nembiak.
4. Nembiak dipinta ngaga ayat ti bekenaka jaku penyambung.
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul
enggau topik.
|
Refleksi
|
90% nembiak ulih
meretika topik enggau manah.
|
RPH 28 APRIL 2014 ISNIN ( MINGGU 18 )
Tarikh/Hari
|
:
|
28 APRIL 2014 / ISNIN
|
Tingkatan
|
:
|
4K2
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
1055-1205AM
|
Tema
|
:
|
WARISAN
KEPELBAGAIAN BUDAYA MALAYSIA
|
Tajuk
|
:
|
PRINSIP-PRINSIP
PENTING DALAM AJARAN PELBAGAI AGAMA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Menerangkan nilai-nilai murni yang
terdapat dalam pelbagai agama.
· Mengamalkan nilai-nilai murni ajaran
agama masing-masing dalam kehidupan.
· Menghormati nilai-nilai murni dan
amalan ajaran pelbagai agama lain.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru memberikan 4 gambar dan meminta pelajar dalam kumpulan
untuk memberikan pendapat mereka berkaitan dengan nilai-nilai murni.
· Wakil dari setiap kumpulan
akan tampil ke hadapan dan membentangkan hasil yang mereka perolehi di
hadapan kelas.
· Guru bersoal jawab dengan
pelajar setelah mendengar pembentangan.
· Guru memberikan latihan
kepada pelajar untuk menambahkan kefahaman.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
95% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan .Hal ini kerana nilai-nilai murni
sememangnya amalan yang sering diamalkan sentiasa dalam kehidupan seharian.
|
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5
Haribulan: 28 APRIL 2014 Tingkatan:
5 Jam: 12.50- 2PM
Topik :
MALAYSIA BA GEREMPUNG ANTARABANGSA
|
|
Subtopik :
ESTETIK- PANGGAU KREATIF ( JERPAN )
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Macha sereta belematika teks jerpan.
2. Nerangka tema enggau gaya jaku dalam jerpan.
3. Mantaika runding diri pasal karya
Kerembai Asil Pelajar : Tikas 2
|
|
Aktiviti : Macha, Nulis
|
|
Sistem Jalai Jaku :
|
|
Pengisi Kurikulum :
Langkah Rapat Elektik, Pengelandik Belajar
|
|
Ajar manah : Angkunka menua enggau bansa, kerejasama
|
|
BBM :
Bup Teks Pom 5 , Limpir jerpan
|
|
Induksi Set
|
Pengajar nyuruh nembiak ngerintaika tajuk Jerpan
serta Novel dalam jaku Iban ti ditemu sida.
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1. Pengajar mantaika siti JERPAN
seraya nyuruh nembiak macha sereta belematika
isi jerpan nya. “Tekelambang Singkang”
2. Pengajar ngagauka 2 siku nembiak lalu nyuruh iya mantaika isi
jerpan ti udah dibacha.
3. Pengajar meri penerang bekaul
enggau isi jerpan. Sepngudahnya nyuruh nembiak beratika tema seraya gaya jaku
ti dikena dalam jerpan.
4. Pengajar betanya saut enggau
nembiak seraya ngeraup penemu bekaul enggau topik.
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu
bekaul enggau topik.
|
Refleksi
|
95% nembiak ulih meretika topik enggau manah.
Kebuah pia sida bisi nguan pengerindu macha jerpan.
|
Subscribe to:
Posts (Atom)