JOGATHON
Saturday 9 August 2014
RPH 08 OGOS 2014 JUMAAT ( MINGGU 32 )
Tarikh/Hari
|
:
|
08.08. 2014 / JUMAAT
|
Tingkatan
|
:
|
4K1
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0705-0825AM
|
Tema
|
:
|
MALAYSIA
NEGARA BERDAULAT
|
Tajuk
|
:
|
BAHASA JIWA BANGSA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·
Menerangkan batasan hak asasi
masing-masing.
·
Mempertahankan hak asasi
masing-masing seperti yang termaktub dalam Perlembagaan Malaysia.
· Menerangkan kedudukan istimewa orang
melayu, bumiputra Sabah dan Sarawak seperti yang diperuntukkan dalam Perlembagaan Malaysia.
· Mempertahankan hak keistimewaan
masing-masing berdasarkan peruntukan dalam Perlembagaan Malaysia
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
·
Guru meminta pelajar untuk
memberikan maksud “ Hak “ mengikut kefahaman mereka.
·
Pelajar memberikan pendapat
mereka.
· Guru memberikan penerangan lanjut
berkaitan dengan topik setelah
mendengar pendapat daripada pelajar.
· Guru memberikan latihan untuk
menambahkan kefahaman berkaitan dengan topik.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
90% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan.
|
RPH 07 OGOS 2014 KHAMIS ( MINGGU 32 )
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4
Haribulan:
07 OGOS 2014 Tingkatan: 4 Jam:
1250 – 2PM
Topik :
RAMBAU DARA ENGGAU BUJANG
|
|
Subtopik :
ESTETIK – PANTAR KARANG
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Meri respon lalu mantaika runding diri pasal asil
tulis.
2.Chara ngelangkar lalu nulis karang sara penemu pasal
penanggul sosial
nembiak.
Kerembai Asil Pelajar : Tikas 2 3.2.2 Mantaika isi ti bebatang,tulin sereta ngaga langkar pekara
ti deka ditulis.
|
|
Aktiviti : Nulis
|
|
Sistem Jalai Jaku :
|
|
Pengisi Kurikulum: Penemu pasal begulai sejalai enggau orang
bukai
|
|
Ajar manah : Kerejasama
|
|
BBM :
Bup Teks Pom 4
|
|
Induksi Set
|
Nembiak dipinta
ngerintaika format karang ti ditemu sida
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1.Pengajar meri penerang bekaul
enggau format karang sara penemu.
2. Pengajar meri siti topik seraya
nyuruh nembiak bejuraika penemu bekaul enggau topik seraya ngelangkar karang
nitihka format ti udah diterangka.
3. Pengajar betanya saut enggau
nembiak.
4. Nembiak diberi kereja latih ngaga
karang ti penuh.
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu
bekaul enggau topik.
|
Refleksi
|
90% nembiak ulih meretika topik enggau
manah. Seraya mantaika penemu bekaul enggau topik.
|
RPH 06 OGOS 2014 RABU ( MINGGU 32)
Tarikh/Hari
|
:
|
06.08. 2014 / RABU
|
Tingkatan
|
:
|
4S2
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0705-0825AM
|
Tema
|
:
|
MALAYSIA
NEGARA BERDAULAT
|
Tajuk
|
:
|
BAHASA JIWA BANGSA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·
Menerangkan batasan hak asasi
masing-masing.
·
Mempertahankan hak asasi
masing-masing seperti yang termaktub dalam Perlembagaan Malaysia.
· Menerangkan kedudukan istimewa orang
melayu, bumiputra Sabah dan Sarawak seperti yang diperuntukkan dalam Perlembagaan Malaysia.
· Mempertahankan hak keistimewaan
masing-masing berdasarkan peruntukan dalam Perlembagaan Malaysia
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
·
Guru meminta pelajar untuk
memberikan maksud “ Hak “ mengikut kefahaman mereka.
·
Pelajar memberikan pendapat
mereka.
· Guru memberikan penerangan lanjut
berkaitan dengan topik setelah
mendengar pendapat daripada pelajar.
· Guru memberikan latihan untuk
menambahkan kefahaman berkaitan dengan topik.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
90% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan.
|
Tarikh/Hari
|
:
|
06 OGOS 2014 / RABU
|
Tingkatan
|
:
|
5K9
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0815-0925AM
|
Tema
|
:
|
CABARAN
MASA DEPAN
|
Tajuk
|
:
|
MENJANA
PEMBANGUNAN NEGARA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Menerangkan faktor-faktor yang boleh
menjana pembangunan negara
· MemberI sumbangan untuk menjana
pembangunan negara dalam bidang politik, ekonomi dan sosial.
· Saling membantu dan bekerjasama dalam
menjana pembagunan negara.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru bertanya kepada pelajar
berkaitan dengan maksud “Menjana Pembangunan Negara”.
·
Guru memberikan penerangan berkaitan
dengan topik dan menyuruh pelajar untuk mencari faktor-faktor yang
menjana pembangunan negara berdasarkan
teks di dalam buku teks( m/s132-133)
· Pelajar menyenaraikan
faktor-faktor seperti yang dikehendaki oleh guru.
· Guru bersoal jawab dengan
pelajar disamping memberikan penerangan dengan lebih lanjut.
·
Guru memberikan latihan untuk
pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
90% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan . Mereka dapat menyenaraikan jawapan
yang dikehendaki.
|
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4
Haribulan:
06 OGOS 2014 Tingkatan: 5 Jam:
1250 – 2PM
Topik :
NGERENCHA SINGKAMIGA
|
|
Subtopik :
ESTETIK – PANGGAU KREATIF
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Macha teks jerita tuai lalu meri respon.
2.Madahka cherita tauka pesan ti dikenataika dalam
jeritanya.
3. Mansutka runding diri senentang cherita ti udah
dibacha
Kerembai Asil Pelajar : Tikas 3.1.1 Mereti sereta belematika asil tulis mayuh macham genre,
lalu
mantaika runding diri pasal asil betulis nya.
|
|
Aktiviti : Macha , Nulis
|
|
Sistem Jalai Jaku :
|
|
Pengisi Kurikulum :
Pengelandik Bepikir, Kajian Masa Depan, Logik-Matematiklangkah Rapat
induktif, ICT, Belajar Chara Belajar,
|
|
Ajar manah : Ninjau Arus Maya Dudi
|
|
BBM :
Bup Teks Pom 5
|
|
Induksi Set
|
Nembiak dipinta
ngerintaika cherita tuai ti kala didinga sida seraya nyeritaka mimit cherita
nya.
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1.Pengajar nyuruh nembiak macha siti
teks jerita tuai dalam bup teks lambar 158-161. Seraya nyuruh sida beratika ajar manah
dalam teks nya.
2. Pengajar betanya saut enggau
nembiak bekaul enggau teks nya seraya meri penerang.
3. Pengajar meri tanya ngagai nembiak
seraya nyuruh sida nyaut tanya nya dalam bup teks.
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu
bekaul enggau topik.
|
Refleksi
|
90% nembiak ulih meretika topik enggau
manah. Sida ulih ngaga 3 iti saut bekaul enggau teks.
|
RPH 05 OGOS 2014 SELASA ( MINGGU 32 )
Tarikh/Hari
|
:
|
05.08. 2014 / SELASA
|
Tingkatan
|
:
|
4S1
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0705-0825AM
|
Tema
|
:
|
MALAYSIA
NEGARA BERDAULAT
|
Tajuk
|
:
|
BAHASA JIWA BANGSA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·
Menerangkan batasan hak asasi
masing-masing.
·
Mempertahankan hak asasi
masing-masing seperti yang termaktub dalam Perlembagaan Malaysia.
·
Menerangkan kedudukan istimewa orang
melayu, bumiputra Sabah dan Sarawak seperti yang diperuntukkan dalam Perlembagaan Malaysia.
·
Mempertahankan hak keistimewaan
masing-masing berdasarkan peruntukan dalam Perlembagaan Malaysia
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
·
Guru meminta pelajar untuk
memberikan maksud “ Hak “ mengikut kefahaman mereka.
·
Pelajar memberikan pendapat
mereka.
·
Guru memberikan penerangan lanjut
berkaitan dengan topik setelah
mendengar pendapat daripada pelajar.
·
Guru memberikan latihan untuk
menambahkan kefahaman berkaitan dengan topik.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
95% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan.
|
Tarikh/Hari
|
:
|
05 OGOS 2014 / SELASA
|
Tingkatan
|
:
|
5K9
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0815-0925AM
|
Tema
|
:
|
CABARAN
MASA DEPAN
|
Tajuk
|
:
|
MENJANA
PEMBANGUNAN NEGARA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Menerangkan faktor-faktor yang boleh
menjana pembangunan negara
· Memberi sumbangan untuk menjana
pembangunan negara dalam bidang politik, ekonomi dan sosial.
· Saling membantu dan bekerjasama dalam
menjana pembagunan negara.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru bertanya kepada pelajar
berkaitan dengan maksud “Menjana Pembangunan Negara”.
· Guru memberikan penerangan berkaitan
dengan topik dan menyuruh pelajar untuk mencari faktor-faktor yang
menjana pembangunan negara berdasarkan
teks di dalam buku teks( m/s132-133)
· Pelajar menyenaraikan
faktor-faktor seperti yang dikehendaki oleh guru.
· Guru bersoal jawab dengan
pelajar disamping memberikan penerangan dengan lebih lanjut.
·
Guru memberikan latihan untuk
pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
90% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan . Mereka dapat menyenaraikan jawapan
yang dikehendaki.
|
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4
Haribulan: 05 OGOS 2014 Tingkatan: 4 Jam: 1250 – 2PM
Topik :
TULUNG ENDA BEPAMPAS
|
|
Subtopik :
Jalai Jaku
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Ngelala sereta ngena ayat tekenyit.
Kerembai Asil Pelajar :
|
|
Aktiviti : Nulis
|
|
Sistem Jalai Jaku : Ayat Tekenyit
|
|
Pengisi Kurikulum :
Penaluk ke menua enggau bansa
|
|
Ajar manah : Sayau ke menua enggau
bansa
|
|
BBM :
Bup Teks Pom 4
|
|
Induksi Set
|
Nembiak dipinta
nyeritaka peneleba diri empu bekaul enggau tekenyit.
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1.Pengajar meri chunto ayat tekenyit
seraya meri penerang.
2. Nembiak mendingka penerang ari
pengajar.
3. Pengajar nyuruh nembiak ngaga ayat
bekaul enggau ayat tekenyit ti ngayanka emosi gaga, rindu, iran, ringat,
pedis tauka andal.
4. Pengajar meratika nembiak ngaga
ayat seraya ngemetulka saut ti enda engkeman.
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu
bekaul enggau topik.
|
Refleksi
|
90% nembiak ulih meretika topik enggau
manah. Sida ulih ngelala 5 iti ayat tekenyit seraya ngaga 5 iti ayat tekenyit.
|
Subscribe to:
Posts (Atom)