Tarikh/Hari
|
:
|
11 JULAI 2014 / JUMAAT
|
Tingkatan
|
:
|
4K1
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0805-0905AM
|
Tema
|
:
|
MALAYSIA
NEGARA BERDAULAT
|
Tajuk
|
:
|
MENGEKALKAN
KEDAULATAN NEGARA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Menerangkan sejarah pembentukan
Perlembagaan Malaysia.
· Menyatakan kepentingan mengetahui
sejarah pembentukan Perlembagaan Malaysia.
·
Menyanjungi keluhuran Perlembagaan
Malaysia.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru bertanya kepada pelajar
berkaitan dengan Sejarah Kemerdekaan
Malaysia.
· Guru memberikan penerangan
lanjut berkaitan dengan topik dengan menggunakan peta konsep.
·
Guru bersoal jawab dengan
pelajar.
·
Guru memberikan nota tambahan
untuk pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
95% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan
|
Saturday 12 July 2014
RPH 11 JULAI 2014 JUMAAT ( MINGGU 28 )
RPH 10 JULAI 22014 KHAMIS ( MINGGU 28)
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4
Haribulan:
10 JULAI 2014 Tingkatan:
4 Jam:
12- 1PM
Topik :
Tulung Enda Bepampas
|
|
Subtopik :
Estetik-Panggau Kreatif
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Belemati sereta beratika tubuh jerpan
2. Ngelala elemen beguna dalam jerpan
Kerembai Asil
Pelajar : 3.1.1 Mereti enggau belematika asil karya
|
|
Aktiviti : Macha, Nulis, Berandau
|
|
Sistem Jalai Jaku :
|
|
Pengisi Kurikulum :
Penaluk ke menua enggau bangsa
|
|
Ajar manah : Kerejasama
|
|
BBM :
Bup Teks Pom 4
|
|
Induksi Set
|
Nembiak dipinta meri
nama jerpan ti udah kala didinga sida
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1. Pengajar meri siti jerpan lalu
nyuruh nembiak macha enggau sengian.
2. Sepengudah macha nembiak dipinta
meri penerang bekaul enggau pekara ti dikenataika didalam jerpan ti udah
dibacha sida.
3. Pengajar betanya saut enggau
nembiak sepengudah ningaka asil penerang ari nembiak.
4. Nembiak diberi kereja latih nyaut
tanya bekaul enggau jerpan ti udah dibacha. (bup teks lambar 140)
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu
bekaul enggau topik.
|
Refleksi
|
95% nembiak ulretika topik enggau manah. Sida
ulih ngerintaika 3 pekara ti dikenang dalam jerpan.
|
RPH 9 JULAI 2014 RABU ( MINGGU 28 )
Tarikh/Hari
|
:
|
9 JULAI 2014 / Rabu
|
Tingkatan
|
:
|
4S2
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0805-0905AM
|
Tema
|
:
|
MALAYSIA
NEGARA BERDAULAT
|
Tajuk
|
:
|
MENGEKALKAN
KEDAULATAN NEGARA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Menerangkan sejarah pembentukan
Perlembagaan Malaysia.
· Menyatakan kepentingan mengetahui
sejarah pembentukan Perlembagaan Malaysia.
·
Menyanjungi keluhuran Perlembagaan
Malaysia.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru bertanya kepada pelajar
berkaitan dengan Sejarah Kemerdekaan Malaysia.
· Guru memberikan penerangan
lanjut berkaitan dengan topik dengan menggunakan peta konsep.
·
Guru bersoal jawab dengan
pelajar.
·
Guru memberikan nota tambahan
untuk pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
95% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan
|
Tarikh/Hari
|
:
|
9 JULAI 2014 / Rabu
|
Tingkatan
|
:
|
5K8
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0805-0905AM
|
Tema
|
:
|
MALAYSIA
NEGARA BERDAULAT
|
Tajuk
|
:
|
MENGAMALKAN
RUKUN NEGARA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·
Menjelaskan sejarah kewujudan Rukun
Negara
· Menjelaskan prinsip-prinsip Rukun
Negara dalam usaha mengekalkan kedaulatan negara.
·
Mengamalkan prinsip Rukun Negara
·
Menunjukkan perassaan bangga dan
taat setia kepada negara.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
·
Guru bertanya kepada pelajar
berkaitan dengan Prinsip Rukun Negara dan menyuruh pelajar menyenaraikan 5
prinsip berikut.
·
Guru memberikan penerangan
lanjut berkaitan dengan 5 prinsip Rukun Negara sambil bersoal jawab dengan
pelajar.
·
Guru bersoal jawab dengan
pelajar.
·
Guru memberikan nota tambahan
untuk pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
98% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan
|
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5
Haribulan:
9 JULAI 2014 Tingkatan:
5 Jam:
12- 1PM
Topik :
UKIR NYADIKA IDENTITI
|
|
Subtopik :
PANTAR KARANG
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Ngaga langkar isi ti bebatang
2. Nulis karang fakta ngena jaku ti engkeman
Kerembai Asil
Pelajar : : 3.2.1 ngasilka karang nitihka atur ti
betul, kemas sereta ngena jaku ti
engkeman manah dibacha sereta ngerinduka ati.
|
|
Aktiviti : Nulis
|
|
Sistem Jalai Jaku : -
|
|
Pengisi Kurikulum :
Pengelandik ICT, Belajar Chara Akses Kendiri, Pemintar Mayuh Chabang
|
|
Ajar manah : Ninjau Arus maya Dudi
|
|
BBM :
Bup Teks Pom 5
|
|
Induksi Set
|
Pengajar minta
nembiak ngerintaika kereban bansa Iban ti beukir.
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1. Pengajar meri penerang bekaul Kereban
tauka perengka ti nyadi identiti bansa kitai.
2. Pengajar meri siti topik seraya
nyuruh nembiak ngerintai ke isi ti bekaul enggau topik “ Ukir nyadi pesaka
bansa ti ngayanka identiti bansa Iban.”
3. Pengajar betanya saut enggau
nembiak bekaul enggau topik.
4. Pengajar minta nembiak ngaga
langkar karang ti bebatang pasal topik nya tadi.
5. Nembiak dipinta ngaga siti karang
ti bebatangka topik ti udah
dipejuraika.
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu
bekaul enggau topik.
|
Refleksi
|
90% nembiak ulih meretika topik enggau manah.
Sida ulih ngerintaika 3 iti isi ti
bekaul enggau topik seraya meri penerang.
|
RPH 8 JULAI 2014 SELASA ( MINGGU 28 )
Tarikh/Hari
|
:
|
8 JULAI 2014 / SELASA
|
Tingkatan
|
:
|
4S1
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0805-0905AM
|
Tema
|
:
|
MALAYSIA
NEGARA BERDAULAT
|
Tajuk
|
:
|
MENGEKALKAN
KEDAULATAN NEGARA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Menerangkan sejarah pembentukan
Perlembagaan Malaysia.
· Menyatakan kepentingan mengetahui
sejarah pembentukan Perlembagaan Malaysia.
·
Menyanjungi keluhuran Perlembagaan
Malaysia.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru bertanya kepada pelajar
berkaitan dengan Sejarah Kemerdekaan
Malaysia.
· Guru memberikan penerangan
lanjut berkaitan dengan topik dengan menggunakan peta konsep.
·
Guru bersoal jawab dengan
pelajar.
·
Guru memberikan nota tambahan
untuk pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
95% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan
|
Tarikh/Hari
|
:
|
8 JULAI 2014 / SELASA
|
Tingkatan
|
:
|
5K9
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0805-0905AM
|
Tema
|
:
|
MALAYSIA
NEGARA BERDAULAT
|
Tajuk
|
:
|
MENGAMALKAN
RUKUN NEGARA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·
Menjelaskan sejarah kewujudan Rukun
Negara
· Menjelaskan prinsip-prinsip Rukun
Negara dalam usaha mengekalkan kedaulatan negara.
·
Mengamalkan prinsip Rukun Negara
·
Menunjukkan perassaan bangga dan
taat setia kepada negara.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
·
Guru bertanya kepada pelajar
berkaitan dengan Prinsip Rukun Negara dan menyuruh pelajar menyenaraikan 5
prinsip berikut.
·
Guru memberikan penerangan
lanjut berkaitan dengan 5 prinsip Rukun Negara sambil bersoal jawab dengan
pelajar.
·
Guru bersoal jawab dengan
pelajar.
·
Guru memberikan nota tambahan
untuk pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
95% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan
|
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4
Haribulan:
8 JULAI 2014 Tingkatan:
4 Jam:
12- 1PM
Topik :
KOMUNIKESYEN GLOBAL
|
|
Subtopik :
PANTAR KARANG
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Ngena format ti betul lalu nusun kerembai isi surat
perintah.
2. ngelangkar lalu nulis surat kirum perintah.
Kerembai Asil
Pelajar :
|
|
Aktiviti : Nulis
|
|
Sistem Jalai Jaku :
|
|
Pengisi Kurikulum :
Pengelandik ICT, Belajar Chara Akses Kendiri, Pemintar Mayuh Chabang
|
|
Ajar manah : Ninjau Arus maya Dudi
|
|
BBM :
Bup Teks Pom 5
|
|
Induksi Set
|
Pengajar minta
nembiak ngerintaika mayuh macham bagi karang.
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1. Pengajar meri penerang bekaul
Karang Berformat iya nya Surat Perintah bepelasarka chunto ti dibantai.
2.Bepelasarka chunto karang berformat
ti diberi pengajar betanya saut enggau nembiak.
3. Nembiak dipinta nulis surat
pekirum perintah bepelasarka chunto format ti diberi.
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu
bekaul enggau topik.
|
Refleksi
|
90% nembiak ulih meretika topik enggau manah.
Sida ulih ngerintaika 5 penteba surat pekirum perintah enggau manah.
|
Subscribe to:
Posts (Atom)