Saturday 11 January 2014

RPH 09 JANUARI 2014 ( KHAMIS ) MINGGU 2


Tarikh/Hari
:
09 JANUARI 2014 / KHAMIS
Tingkatan
:
5S1
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0850-0925 AM
Tema
:
PENCAPAIAN KENDIRI
Tajuk
:
CIRI-CIRI PENDIDIKAN SEPANJANG HAYAT
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menjelaskan ciri-ciri pendidikan sepanjang hayat.
·         Bertindak rasional dalam pelbagai situasi.
·         Menghargai kepentingan ilmu.
Aktiviti Pembelajaran
:
·      Guru menyuruh pelajar main peranan dan membaca teks dialog yang ada pada (m/s 5).
·   Guru bersoal jawab dengan pelajar berkaitan dengan dialog yang telah dibaca.
·  Berdasarkan hasil soal jawab dengan pelajar, guru memberikan penerangan yang lebih lanjut.
· Nota dan latihan diberikan untuk menambahkan kefahaman pelajar berkaitan dengan topik.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 5.
Refleksi
:
95% dapat menerangkan ciri-ciri wawasan diri yang patut ada dalam diri seseorang individu.


Tarikh/Hari
:
09 JANUARI 2014 / KHAMIS
Tingkatan
:
5K8
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
 1020-1130AM
Tema
:
PENCAPAIAN KENDIRI
Tajuk
:
CIRI-CIRI PENDIDIKAN SEPANJANG HAYAT
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menjelaskan ciri-ciri pendidikan sepanjang hayat.
·         Bertindak rasional dalam pelbagai situasi.
·         Menghargai kepentingan ilmu.
Aktiviti Pembelajaran
:
·      Guru menyuruh pelajar main peranan dan membaca teks dialog yang ada pada (m/s 5).
·     Guru bersoal jawab dengan pelajar berkaitan dengan dialog yang telah dibaca.
·  Berdasarkan hasil soal jawab dengan pelajar, guru memberikan penerangan yang lebih lanjut.
· Nota dan latihan diberikan untuk menambahkan kefahaman pelajar berkaitan dengan topik.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 5.
Refleksi
:
80% dapat menerangkan ciri-ciri wawasan diri yang patut ada dalam diri seseorang individu menghargai ilmu.



LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5

Haribulan:  09 JANUARI 2013                       Tingkatan:  4                                      Jam: 12.50- 2PM


Topik          :  PENGERAJA ASAL MENUA KITAI
Subtopik     :   ESTETIK
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.       Nulis surat kirum rasmi
2.       Milih lalu nusun  leka jaku tauka rambai jaku ke manah didinga.

Kerembai Asil Pelajar :   Tikas 3
Aktiviti :  Macha, berandau, nulis
Sistem Jalai Jaku :  Ayat Tanya, Jaku Pengawa, Jaku Nama
Pengisi Kurikulum :  Penemu Sains  enggau ekonomi
Ajar manah :  Bebasa, Rasional,
BBM :  Bup Teks Bahasa” Latihan Intensif SPM Iban Tingkatan 4 sereta Bup Malin
Induksi Set
Nembiak ditanya bekaul enggau penemu pasal karang.
Kerembai Pengawa Belajar
1. Nembiak diberi chunto karang surat kirum rasmi.
2. Nembiak disuruh beratika format surat kirum rasmi lalu meri penerang.
3. Pengajar meri penerang bekaul enggau pekara ti diterangka nembiak.
4. Pengajar meri kerja latih iya nya nulis siti surat kirum rasmi.
Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau topik.
Refleksi
 90% Nembiak ulih meretika topik enggau mujur serta ngelala format surat kirum rasmi.

RPH 08 JANUARI 2014 ( RABU ) MINGGU 2


Tarikh/Hari
:
08 JANUARI 2014 / RABU
Tingkatan
:
4S2
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0705-0815 AM
Tema
:
PENCAPAIAN KENDIRI
Tajuk
:
WAWASAN DIRI
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menerangkan cirri-ciri wawasan diri.
·         Menghuraikan kepentingan wawasan diri.
·   Mengamalkan usaha yang gigih  untuk mencapai wawasan diri.
·         Mempunyai sikap kesungguhan yang tinggi.
Aktiviti Pembelajaran
:
·     Guru bertanya kepada pelajar “Apakah cita-cita dan wawasan kamu?”
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
·   Berdasarkan hasil soal jawab dengan pelajar, guru memberikan penerangan yang lebih lanjut berkaitan dengan ciri-ciri wawasan diri yang patut ada dalam diri individu.
·         Nota diberikan untuk menambahkan kefahaman pelajar berkaitan dengan topik.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4.
Refleksi
:
95% dapat menerangkan ciri-ciri wawasan diri yang patut ada dalam diri seseorang individu. Hal ini kerana wawasan  senantiasa dekat dengan diri individu.



Tarikh/Hari
:
08 JANUARI 2014 / RABU
Tingkatan
:
5K8
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0815-0925AM
Tema
:
PENCAPAIAN KENDIRi
Tajuk
:
PENDIDIKAN SEPANJANG HAYAT UNTUK PEMBANGUNAN NEGARA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Ciri-ciri Pendidikan Sepanjang hayat.
·         Kepentingan Pendidikan Sepanjang Ahad.
·         Memupuk Pendidikan Sepanjang Hayat.
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Guru bertanya kepada pelajar maksud PENDIDIKAN menurut kefahaman mereka.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
·  Berdasarkan hasil soal jawab dengan pelajar, guru memberikan penerangan yang lebih lanjut berkaitan dengan ciri-ciri wawasan diri yang patut ada dalam diri individu.
·         Nota diberikan untuk menambahkan kefahaman pelajar berkaitan dengan topik.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 5.
Refleksi
:
95% dapat menerangkan ciri-ciri wawasan diri yang patut ada dalam diri seseorang individu. Hal ini kerana wawasan  senantiasa dekat dengan diri individu.


LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5

Haribulan:  08 JANUARI 2013                       Tingkatan:  5                                     Jam: 12.50- 2PM


Topik          :  NEMBIAK MANSANG MENUA
Subtopik     :   INTERPERSONAL
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.       Nerangka pengerindu enggau peneleba diri.
2.       Nyeritaka pasal diri ngena jaku alus.
3.       Ngerintaika chara sesebengkah pengawa ulih ngerapatka kaul ati.

Kerembai Asil Pelajar :   Tikas 1
Aktiviti :  Macha, berandau, nulis
Sistem Jalai Jaku :  Ayat Tanya, Jaku Pengawa, 
Pengisi Kurikulum :  Pengerajin , Belajar Chara Belajar Konstruktivisme
Ajar manah :  Bebasa, Rasional,
BBM :  Bup Teks Bahasa” Latihan Intensif SPM Iban Tingkatan 5 sereta Bup Malin
Induksi Set
Nembiak ditanya bekaul enggau pengidup nembiak jeman diatu.
Kerembai Pengawa Belajar
1. Nembiak macha teks dalam bup teks enggau sengian.
2. Nembiak disuruh ngerintaika pekara ti dibacha  ba dalam teks.
3. Pengajar meri penerang bekaul enggau pekara ti dirintaika
    nembiak enggau topik ti dipelajarka.
4. Nembiak ngaga kereja latih ba dalam bup teks.
Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau topik.
Refleksi
 90% Nembiak ulih meretika topik enggau mujur sereta ulih ngelala ayat turu enggau menyana bepelasarka tanya saut enggau nembiak sepengudah penerang diberi.