Tarikh/Hari
|
:
|
15 OGOS 2014 / JUMAAT
|
Tingkatan
|
:
|
4K1
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0705-0825AM
|
Tema
|
:
|
CABARAN
MASA DEPAN
|
Tajuk
|
:
|
MEMBINA BUDAYA KERJA CEMERLANG
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Memberikan penjelasan tentang budaya
kerja cemerlang.
·
Menghuraikan kepentingan budaya
kerja cemerlang
·
Mengamalkan budaya kerja cemerlang
untuk kemajuan diri dan negara.
·
Menghayati budaya kerja cemerlang
· Menghargai usaha meningkatkan budaya
kerja cemerlang.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
·
Guru meminta pelajar untuk
menceritakan pengalaman semasa bekerja sekiranya mereka pernah bekerja.
·
Guru memberikan penerangan
berkaitan dengan topik.
· Guru bersoal jawab dengan
pelajar berkaitan dengan topik.
· Guru memberikan latihan
tambahan untuk menambahkan kefahaman pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
90% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan.
Mereka dapat menjawab 3 Soalan yang
diajukan berkaitan dengan topik.
|
Friday 15 August 2014
RPH 15 OGOS 2014 JUMAAT ( MINGGU 33 )
RPH 14 OGOS 2014 KHAMIS ( MINGGU 33 )
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4
Haribulan: 14 OGOS 2014 Tingkatan: 4 Jam: 1250 – 2PM
Topik :
RAMBAU DARA ENGGAU BUJANG
|
|
Subtopik :
INTERPERSONAL
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Berandau ngena timbang penemu ti positif, rasional
sereta besambi-ambi
2. Ngaga pemutus runding ti ulih diterima kedua-dua
piak.
3. Mantaika penemu diri kena mutarka penanggul.
Kerembai Asil Pelajar :
|
|
Aktiviti : Berandau, Macha
|
|
Sistem Jalai Jaku :
|
|
Pengisi Kurikulum :
Penemu pasal begulai sejalai enggau orang bukai
|
|
Ajar manah : Begulai manah enggau
pangan diri
|
|
BBM :
Bup Teks Pom 4
|
|
Induksi Set
|
Nembiak dipinta
ngerintaika penanggul ti selalu nuntung nembiak ba jeman diatu kelebih agi
sida ke bujang enggau dara.
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1.Pengajar mantaika grafik pasal
kebuah penanggul ti selalu ngerampit nembiak ke bujang dara.
2. Nembiak dipinta mantaika penemu
bekaul enggau grafik.
3.Pengajar meri penerang bekaul
enggau penemu ti udah dibantaika nembiak.
4. Pengajar betanya saut enggau
nembiak.
5. Nembiak diberi kereja latih bekaul
enggau grafik.
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu
bekaul enggau topik.
|
Refleksi
|
90% nembiak ulih meretika topik enggau
manah. Sida ulih meri 3 iti penemu bekaul enggau grafik ti udah dibantaika.
|
RPH 13 OGOS 2014 RABU ( MINGGU 33 )
Tarikh/Hari
|
:
|
13 OGOS 2014 / RABU
|
Tingkatan
|
:
|
4S2
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0705-0825AM
|
Tema
|
:
|
CABARAN
MASA DEPAN
|
Tajuk
|
:
|
MEMBINA BUDAYA KERJA CEMERLANG
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Memberikan penjelasan tentang budaya
kerja cemerlang.
·
Menghuraikan kepentingan budaya
kerja cemerlang
·
Mengamalkan budaya kerja cemerlang
untuk kemajuan diri dan negara.
·
Menghayati budaya kerja cemerlang
· Menghargai usaha meningkatkan budaya
kerja cemerlang.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru meminta pelajar untuk
menceritakan pengalaman semasa bekerja sekiranya mereka pernah bekerja.
·
Guru memberikan penerangan
berkaitan dengan topik.
· Guru bersoal jawab dengan
pelajar berkaitan dengan topik.
· Guru memberikan latihan
tambahan untuk menambahkan kefahaman pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
90% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan.
Mereka dapat menjawab 3 Soalan yang
diajukan berkaitan dengan topik.
|
Tarikh/Hari
|
:
|
13 OGOS 2014 / RABU
|
Tingkatan
|
:
|
5K9
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0815-0925AM
|
Tema
|
:
|
CABARAN
MASA DEPAN
|
Tajuk
|
:
|
MENANGANI
CABARAN GLOBALISASI
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·
Menjelaskan konsep globalisasi.
· Melengkapkan diri bagi menghadapi
cabaran globalisasi
·
Prihatin terhadap globalisasi
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru bertanya kepada pelajar
berkaitan dengan maksud “Globalisasi”.
·
Guru memberikan penerangan
berkaitan dengan topik dan menyuruh pelajar untuk mencari cara bagaimanakah
untuk menangani cabaran globalisasi serantau.
·
Pelajar menyenaraikan
bagaimanakah untuk menangani cabaran globalisasi seperti yang dikehendaki
oleh guru.
· Guru bersoal jawab dengan
pelajar disamping memberikan penerangan dengan lebih lanjut.
·
Guru memberikan latihan untuk
pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
90% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan . Mereka dapat menyenaraikan 3 jawapan
berdasarkan topik yang dibincangkan.
|
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5
Haribulan:
13 OGOS 2014 Tingkatan: 5 Jam:
1250PM – 2PM
Topik :
NGERENCHAH SINGKAMIGA
|
|
Subtopik :
JALAI JAKU
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Ngena tanda bacha enggau betul dalam pengawa
betulis.
Kerembai Asil Pelajar :
|
|
Aktiviti : Macha , Nulis
|
|
Sistem Jalai Jaku : Jalai jaku
- Tanda Bacha
|
|
Pengisi Kurikulum :
Pengelandik Bepikir, Kajian Masa Depan, Logik-Matematik, Langkah Rapat
induktif, ICT, Belajar Chara Belajar,
|
|
Ajar manah : Ninjau Arus Maya Dudi
|
|
BBM :
Bup Teks Pom 5
|
|
Induksi Set
|
Nembiak dipinta
ngerintaika tanda bacha ti ditemu sida.
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1. pengajar meri penerang bekaul
enggau tanda bacha.
2. Pengajar meri chunto tanda bacha
seraya nyuruh nembiak ngelala bagi tanda bacha ti dibantaika.
2. Pengajar betanya saut enggau
nembiak bekaul enggau topik.
3. Pengajar meri tanya ngagai nembiak
seraya nyuruh sida ngaga kereja latih dalam bup teks lambar 148.
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu
bekaul enggau topik.
|
Refleksi
|
90% nembiak ulih meretika topik enggau
manah. Sida ulih ngelala 5 iti tanda bacha.
|
RPH 12 OGOS 2014 SELASA ( MINGGU 33 )
Tarikh/Hari
|
:
|
12 OGOS 2014 / SELASA
|
Tingkatan
|
:
|
4S1
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0705-0825AM
|
Tema
|
:
|
CABARAN
MASA DEPAN
|
Tajuk
|
:
|
MEMBINA BUDAYA KERJA CEMERLANG
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·
Memberikan penjelasan tentang budaya
kerja cemerlang.
·
Menghuraikan kepentingan budaya
kerja cemerlang
·
Mengamalkan budaya kerja cemerlang
untuk kemajuan diri dan negara.
·
Menghayati budaya kerja cemerlang
·
Menghargai usaha meningkatkan budaya
kerja cemerlang.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
·
Guru meminta pelajar untuk
menceritakan pengalaman semasa bekerja sekiranya mereka pernah bekerja.
·
Guru memberikan penerangan
berkaitan dengan topik.
·
Guru bersoal jawab dengan
pelajar berkaitan dengan topik.
·
Guru memberikan latihan
tambahan untuk menambahkan kefahaman pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
90% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan.
Mereka dapat menjawab 5 soalan yang diajukan berkaitan dengan topik.
|
Tarikh/Hari
|
:
|
12 OGOS 2014 / SELASA
|
Tingkatan
|
:
|
5K9
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0815-0925AM
|
Tema
|
:
|
CABARAN
MASA DEPAN
|
Tajuk
|
:
|
MENANGANI
CABARAN GLOBALISASI
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·
Menjelaskan konsep globalisasi.
· Melengkapkan diri bagi menghadapi
cabaran globalisasi
·
Prihatin terhadap globalisasi
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru bertanya kepada pelajar
berkaitan dengan maksud “Globalisasi”.
· Guru memberikan penerangan berkaitan
dengan topik dan menyuruh pelajar untuk mencari cara bagaimanakah untuk
menangani cabaran globalisasi serantau.
·
Pelajar menyenaraikan
bagaimanakah untuk menangani cabaran globalisasi seperti yang dikehendaki
oleh guru.
· Guru bersoal jawab dengan
pelajar disamping memberikan penerangan dengan lebih lanjut.
·
Guru memberikan latihan untuk
pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
90% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan . Mereka dapat menyenaraikan 3 jawapan
berdasarkan topik yang dibincangkan.
|
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4
Haribulan: 12 OGOS 2014 Tingkatan: 4 Jam: 1250 – 2PM
Topik :
RAMBAU DARA ENGGAU BUJANG
|
|
Subtopik :
PANGGAU KREATIF – LEKA MAIN
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Nyebut lalu madahka gaya enggau bansa leka main.
2. Nelusur sereta nuliska cherita ti dikenang dalam leka
main nya ngena gaya rama.
3. Mantaika runding diri pasal rampa cherita dalam leka
main.
Kerembai Asil Pelajar : Tikas 2 3.1 (II) Macha lalu nemu nyeritaka
baru batang cherita ti dibacha.
|
|
Aktiviti : Macha Nulis
|
|
Sistem Jalai Jaku :
|
|
Pengisi Kurikulum :
Penemu pasal begulai sejalai enggau orang bukai
|
|
Ajar manah : Begulai manah enggau
pangan diri
|
|
BBM :
Bup Teks Pom 4
|
|
Induksi Set
|
Nembiak dipinta
nyeritaka peneleba diri ngesuhka leka main.
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1.Pengajar nyuruh nembiak macha siti
teks leka main dalam bup teks ba lambar 157 sereta beratika tuju leka main
nya.
2. Nembiak dipinta nataika penemu
diri bekaul enggau teks leka main ti udah diabcha,
3.Pengajar meri penerang bekaul
enggau penemu ti udah dibantaika nembiak.
4. Pengajar betanya saut enggau
nembiak.
5. nembiak diberi kereja latih bekaul
enngau teks.
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu
bekaul enggau topik.
|
Refleksi
|
90% nembiak ulih meretika topik enggau
manah. Sida ulih meri 3 iti penemu bekaul enggau teks ti udah dibacha.
|
Subscribe to:
Posts (Atom)