Saturday 28 February 2015

MINGGU 9 RPH 27 FEBRUARI 2015 JUMAAT

Tarikh/Hari
:
27  FEBRUARI 2015 / JUMAAT
Tingkatan
:
4K2
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1040-1140 AM
Tema
:
HUBUNGAN KEKELUARGAAN
Tajuk
:
KEPERLUAN BERKELUARGA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·    Menghuraikan keperluan berkeluarga dalam aspek sosial, ekonomi dan politik.
Aktiviti Pembelajaran
:
·   Guru bertanyakan kepada pelajar “Mengapa kita perlu berkeluarga?
·         Pelajar memberikan pendapat mereka..
·   Guru menggunakan peta minda menunjukkan  3  aspek keperluan bekeluarga iaitu sosial, politik dan ekonomi untuk memberikan penerangan dan mengaitkan dengan pendapat pelajar.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
·         Nota diberikan kepada pelajar.
BBM
:
 Buku Teks PSK Tingkatan 4.
Refleksi
:
95% pelajar dapat memahami topik dengan berkesan. Mereka dapat menjawab 5 soalan yang diajukan dengan baik.


MINGGU 9 RPH 26 FEBRUARI 2015 KHAMIS

Tarikh/Hari
:
26  FEBRUARI 2015 / KHAMIS
Tingkatan
:
4K4
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0705-0815 AM
Tema
:
HUBUNGAN KEKELUARGAAN
Tajuk
:
KEPERLUAN BERKELUARGA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan keperluan berkeluarga dalam aspek sosial, ekonomi dan politik.
Aktiviti Pembelajaran
:
·   Guru bertanyakan kepada pelajar “Mengapa kita perlu berkeluarga?
·         Pelajar memberikan pendapat mereka..
·   Guru menggunakan peta minda menunjukkan  3  aspek keperluan bekeluarga iaitu sosial, politik dan ekonomi untuk memberikan penerangan dan mengaitkan dengan pendapat pelajar.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
·         Nota diberikan kepada pelajar.
BBM
:
 Buku Teks PSK Tingkatan 4.
Refleksi
:
95% pelajar dapat memahami topik dengan berkesan. Mereka dapat menjawab 3 soalan yang diajukan dengan baik.


Tarikh/Hari
:
26 FEBRUARI 2015 / KHAMIS
Tingkatan
:
5K1
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0945-1055
Tema
:
HUBUNGAN KEKELUARGAAN
Tajuk
:
PERKAHWINAN
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Menjelaskan kepentingan mematuhi peraturan perkahwinan mengikut undang-undang
·         Menyenaraikan ciri-ciri calon pasangan yang baik.
·         Menghargai institusi perkahwinan.
Aktiviti Pembelajaran
:
· Guru bertanyakan kepada pelajar “Apakah kepentingan perkahwinan?
·         Pelajar memberikan pendapat.
· Guru memberikan penerangan lanjut setelah mendengar pendapat pelajar seterusnya bersoal jawab.
·       Dalam bentuk peta minda guru melukis peta minda dan meminta pelajar untuk mengisi jawapan dalam peta minda tersebut berkaitan dengan ciri-ciri calon pasangan.
·      Guru memberikan penerangan lanjut setelah melihat hasil pelajar.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4.
Refleksi
:
95% pelajarr dapat memahami topik dengan berkesan. Mereka dapat memberikan pendapat berkaitan dengan ciri-ciri calon  pasangan.


LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5

Haribulan:26 FEBRUARI 2015                       Tingkatan:  5                         Jam: 12.50- 2PM
Topik          : 
Subtopik     :  
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.       .

Kerembai Asil Pelajar :   Tikas

Aktiviti : 
Sistem Jalai Jaku : 
Pengisi Kurikulum : 
Ajar manah : 
BBM : 
Induksi Set

Kerembai Pengawa Belajar

Penutup

Refleksi

SAMBUTAN TAHUN BARU CINA PERINGKAT SEKOLAH


MINGGU 9 RPH 25 FEBRUARI 2015 RABU

Tarikh/Hari
:
25 FEBRUARI 2015 / RABU
Tingkatan
:
5K2
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1130-1240 PM
Tema
:
HUBUNGAN KEKELUARGAAN
Tajuk
:
PERKAHWINAN
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Menjelaskan kepentingan mematuhi peraturan perkahwinan mengikut undang-undang
·         Menyenaraikan ciri-ciri calon pasangan yang baik.
·         Menghargai institusi perkahwinan.
Aktiviti Pembelajaran
:
· Guru bertanyakan kepada pelajar “Apakah kepentingan perkahwinan?
·         Pelajar memberikan pendapat.
· Guru memberikan penerangan lanjut setelah mendengar pendapat pelajar seterusnya bersoal jawab.
·     Dalam bentuk peta minda guru melukis peta minda dan meminta pelajar untuk mengisi jawapan dalam peta minda tersebut berkaitan dengan ciri-ciri calon pasangan.
·      Guru memberikan penerangan lanjut setelah melihat hasil pelajar.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4.
Refleksi
:
90% pelajarr dapat memahami topik dengan berkesan. Mereka dapat memberikan pendapat berkaitan dengan ciri-ciri calon  pasangan.


LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4

Haribulan:25 FEBRUARI 2015                       Tingkatan:  4                                  Jam: 12.50- 2PM
Topik          :  PERESA PUN TAUN
Subtopik     :  
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.       .

Kerembai Asil Pelajar :   Tikas

Aktiviti : 
Sistem Jalai Jaku : 
Pengisi Kurikulum : 
Ajar manah : 
BBM : 
Induksi Set

Kerembai Pengawa Belajar

Penutup

Refleksi

PERESA PUN TAUN DIPEJALAIKA