Thursday 12 February 2015

MINGGU 07 RPH 13 FEBRUARI 2015 JUMAAT

Tarikh/Hari
:
13  FEBRUARI 2015 / JUMAAT
Tingkatan
:
4K2
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1040-1140 AM
Tema
:
HUBUNGAN KEKELUARGAAN
Tajuk
:
KEPERLUAN BERKELUARGA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan keperluan berkeluarga
·         Berusaha mengukuhkan institusi kekeluargaan.
·    Menjalinkan hubungan yang erat  antara anggota keluarga.
·         Menghargai institusi kekeluargaan.
Aktiviti Pembelajaran
:
·   Guru bertanyakan kepada pelajar “Apakah yang dimaksudkan dengan KELUARGA?
·    Pelajar memberikan pendapat mereka berdasarkan topik.
·    Guru memilih 3 orang pelajar untuk menceritakan berkaitan dengan keluarga masing-masing.
·     Guru memberikan penerangan berkaitan dengan topic dengan mengaitkan cerita pelajar dengan topic yang dibincangkan iaitu keperluan bekeluarga.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4.
Refleksi
:
90% pelajar dapat memahami topiK dengan berkesan. Mereka mempunyai sedikit sebanyak pengetahuan berkaitan  dengan hal-hal kekeluargaan.

MINGGU 07 12 FEBRUARI 2015 KHAMIS

Tarikh/Hari
:
12  FEBRUARI 2015 /KHAMIS
Tingkatan
:
5K1
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0945-1055 PM
Tema
:
HUBUNGAN KEKELUARGAAN
Tajuk
:
KEPERLUAN BERKELUARGA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan keperluan berkeluarga
·         Berusaha mengukuhkan institusi kekeluargaan.
·   Menjalinkan hubungan yang erat  anta anggota keluarga.
·         Menghargai institusi kekeluargaan.
Aktiviti Pembelajaran
:
·   Guru bertanyakan kepada pelajar “Apakah yang dimaksudkan dengan KELUARGA?
·      Pelajar memberikan pendapat mereka berdasarkan topik.
·         Guru memilih 3 orang pelajar untuk menceritakan berkaitan dengan keluarga masing-masing.
·         Guru memberikan penerangan berkaitan dengan topik dengan mengaitkan cerita pelajar dengan topik yang dibincangkan iaitu keperluan bekeluarga.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 5.
Refleksi
:
95% pelajarr dapat memahami topik dengan berkesan. Mereka mempunyai sedikit sebanyak pengetahuan berkaitan  dengan hal-hal kekeluargaan.


LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5

Haribulan: 12  FEBRUARI 2015                     Tingkatan:  5                                Jam: 12.50- 2PM
Topik          :  INDUSTRI BETANAM BETUPI
Subtopik     :   JALAI JAKU – JAKU ADJEKTIF
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.       Ngelala Jaku Adjektif

Kerembai Asil Pelajar :  -

Aktiviti :  Macha, berandau, nulis
Sistem Jalai Jaku :  Jaku Adjektif
Pengisi Kurikulum :  Ninjau Arus Maya Dudi
Ajar manah :  Pengelandik Ninjau Arus Maya Dudi, Belajar Chara Kolaboratif, Pemintar mayuh Chabang, Metakognitif
BBM :  Bup Teks Bahasa Iban Pom 5
Induksi Set

Kerembai Pengawa Belajar
1. Pengajar meri chunto ayat ti ngundan leka jaku Adjektif seraya meri penerang.
2.  Pengajar meri siti teks ti bisi ngundan leka jaku adjektig.
3.Nembiak dipinta ngiga leka jaku adjektif dalam teks ti diberi pengajar.
4. Pengajar betanya saut enggau nembiak bekaul enggau saut ti udah digaga nembiak.
5. Nembiak diberi kereja latih.
Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau topik.
Refleksi
95% ulih meretika topik enggau manah. Sida ulih ngerintaika jaku adjektif  seraya ngaga 3 iti ayat bekaul enggau jaku adjektif.


MINGGU 07 RPH 11 FEBRUARI 2015 RABU

Tarikh/Hari
:
11  FEBRUARI 2015 / RABU
Tingkatan
:
5K2
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1130-1240 PM
Tema
:
HUBUNGAN KEKELUARGAAN
Tajuk
:
KEPERLUAN BERKELUARGA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan keperluan berkeluarga
·         Berusaha mengukuhkan institusi kekeluargaan.
·  Menjalinkan hubungan yang erat  anta anggota keluarga.
·         Menghargai institusi kekeluargaan.
Aktiviti Pembelajaran
:
·  Guru bertanyakan kepada pelajar “Apakah yang dimaksudkan dengan KELUARGA?
·    Pelajar memberikan pendapat mereka berdasarkan topik.
·         Guru memilih 3 orang pelajar untuk menceritakan berkaitan dengan keluarga masing-masing.
·         Guru memberikan penerangan berkaitan dengan topic dengan mengaitkan cerita pelajar dengan topic yang dibincangkan iaitu keperluan bekeluarga.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4.
Refleksi
:
90% pelajarr dapat memahami topic dengan berkesan. Mereka mempunyai sedikit sebanyak pengetahuan berkaitan  dengan hal-hal kekeluargaan.


LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4

Haribulan: 11  FEBRUARI 2015                     Tingkatan:  4                               Jam: 12.50- 2PM
Topik          :  SAYAUKA ADAT ENGGAU PENGAWA ASAL IBAN
Subtopik     :   LUMPAR INTERPERSONAL
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.       Ngelala raban jaku pengawa.

Kerembai Asil Pelajar :   Tikas

Aktiviti :  Macha, berandau, nulis
Sistem Jalai Jaku :  Jaku pengawa
Pengisi Kurikulum :  Ninjau Arus Maya Dudi
Ajar manah :  Bebasa, Rasional, Kerejasama
BBM :  Bup Teks Bahasa” Latihan Intensif SPM Iban Tingkatan 4  , Gambar Rumah Panjai
Induksi Set
Nembiak ditanya bekaul enggau pengawa ti dikereja sida ninting hari sebedau sida nurun sekula. Nembiak ngerintaika pengawa ti dikereja sida.
Kerembai Pengawa Belajar
1. Bepelasarka pengawa ti udah dirintaika nembiak, pengajar nyuruh nembiak ngaga ayat.
2. Pengajar meri penerang bekaul enggau ayat ti digaga nembiak sereta meri penerang.
3. Pengajar betanya saut enggau nembiak.
4. Pengajar meri kereja latih ngagai nembiak.
Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau topik.
Refleksi
95% ulih meretika topik enggau manah. Sida ulih ngerintaika jaku pengawa seraya ngaga 3 iti ayat bekaul enggau jaku pengawa.


MINGGU 07 RPH 10 FEBRUARI 2015 SELASA

Tarikh/Hari
:
10  FEBRUARI 2015 / SELASA
Tingkatan
:
4K8
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0945-1055 AM
Tema
:
HUBUNGAN KEKELUARGAAN
Tajuk
:
KEPERLUAN BERKELUARGA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan keperluan berkeluarga
·         Berusaha mengukuhkan institusi kekeluargaan.
·    Menjalinkan hubungan yang erat  antara anggota keluarga.
·         Menghargai institusi kekeluargaan.
Aktiviti Pembelajaran
:
·  Guru bertanyakan kepada pelajar “Apakah yang dimaksudkan dengan KELUARGA?
·   Pelajar memberikan pendapat mereka berdasarkan topik.
·    Guru memilih 3 orang pelajar untuk menceritakan berkaitan dengan keluarga masing-masing.
·     Guru memberikan penerangan berkaitan dengan topic dengan mengaitkan cerita pelajar dengan topic yang dibincangkan iaitu keperluan bekeluarga.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4.
Refleksi
:
90% pelajarr dapat memahami topic dengan berkesan. Mereka mempunyai sedikit sebanyak pengetahuan berkaitan  dengan hal-hal kekeluargaan.


LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5

Haribulan: 10  FEBRUARI 2015                     Tingkatan:  5                                Jam: 12.50- 2PM
Topik          :  INDUSTRI BETANAM BETUPI
Subtopik     :   LUMPAR INTERPESONAL
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.       Berandau dikena ngulihka runding pasal sesebengkah pekara
2.       Meri pemutus runding
3.       Ngerembaika runding ti udah dipejuraika
4.       Nerangka jaku dalam jerita

Kerembai Asil Pelajar :   Tikas 1 1.1.1 Bekomunikasi ngena chara berandau enggau betulis ngena jaku  ti engkeman dikena bekelala, mansutka asai ati enggau bekunsi peneleba.

Aktiviti :  Macha, berandau, nulis
Sistem Jalai Jaku :  jaku tanya, jaku pengawa
Pengisi Kurikulum :  Ninjau Arus Maya Dudi, Belajar Chara Kolaboratif, Pemintar Mayuh Chabang
Ajar manah :  Bebasa, Rasional, Kerejasama
BBM :  Bup Teks Bahasa” Latihan Intensif SPM Iban Tingkatan 5  , Gambar Rumah Panjai
Induksi Set
Nembiak ditanya bekaul enggau Aktiviti Betanam Betupi
Kerembai Pengawa Belajar
1. Pengajar nyuruh nembiak meda sereta beratika gambar dalam bup teks sida seraya ngiga penerang bekaul enggau gambar.
2. Nembiak dalam pengawa beraban berandau sereta ngiga penerang bekaul enggau gambar.
3.pengari nembiak mantaika asil randau sida.
4. Pengajar betanya saut enggau nembiak.
5. Pengajar meri penerang bekaul enggau gambar.
6. Nembiak diberi kereja latih.
Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau topik.
Refleksi
90% ulih meretika topik enggau manah. Sida ulih mantaika 4 batang penemu bekaul enggau randau sereta gambar.