Tarikh/Hari
|
:
|
3 OKTOBER 2014 / JUMAAT
|
Tingkatan
|
:
|
4K1
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0705-0815AM
|
Tema
|
:
|
|
Tajuk
|
:
|
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
·
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
|
BBM
|
:
|
|
Refleksi
|
:
|
PEPERIKSAAN
HUJUNG TAHUN TINGKATAN 4 BERLANGSUNG
|
Friday 3 October 2014
RPH 03 OKTOBER 2014 JUMAAT ( MINGGU 40 )
RPH 02 OKTOBER 2014 KHAMIS 9 MINGGU 40 )
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4
Haribulan: 02 OKTOBER 2014 Tingkatan:
Jam: 1250 – 2PM
Topik :
|
|
Subtopik :
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
Kerembai Asil Pelajar : Tikas
|
|
Aktiviti :
|
|
Sistem Jalai Jaku :
|
|
BBM :
|
|
Induksi Set
|
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
|
Penutup
|
|
Refleksi
|
PERESA UJUNG TAUN POM 4 DIPEJALAIKA.
|
RPH 01 OKTOBER 2014 RABU ( MINGGU 40 )
Tarikh/Hari
|
:
|
1 OKTOBER 2014 / RABU
|
Tingkatan
|
:
|
4S2
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0705-0825AM
|
Tema
|
:
|
ULANGKAJI
|
Tajuk
|
:
|
ULANGKAJI
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·
Menerangkan pelajaran yang telah
dipelajari dalam TEMA 4, 5,6,7 secara
ringkas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru bertanya kepada pelajar
tentang pelajaran yang telah dipelajar iaitu tema 4, 5,6, 7.
· Pelajar memberikan respon
berkaitan dengan pertanyaan guru dengan memberikan beberapa penerangan.
· Guru memberikan penerangan
lanjut berkaitan dengan tema 4, 5, 6,7.
·
Guru bersoal jawab dengan
pelajar.
·
Guru memberikan latihan untuk
pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
95% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan.
Mereka dapat menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan yang diajukan oleh guru.
|
Tarikh/Hari
|
:
|
1
OKTOBER 2014 / RABU
|
Tingkatan
|
:
|
5K8
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0815-0925AM
|
Tema
|
:
|
WARISAN
KEPELBAGAIAN BUDAYA MALAYSIA
|
Tajuk
|
:
|
MEMPROMOSI
KAN WARISAN BUDAYA MALAYSIA DI DALAM DAN LUAR NEGARA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
· Memperkenalkan pelbagai jenis
permainan tradisional dan moden.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru memberikan penerangan berkaitan
dengan pelbagai jenis permainan tradisionak dan moden.
· Guru menunjukkan beberapa
permainan moden dan tradisional kepada pelajar.
·
Bersoal jawab dengan pelajar.
· Guru memberikan peluang
kepada pelajar untuk mencuba permainan tersebut iaitu, congkak, Sahiba, Dam
dan Catur.
|
BBM
|
:
|
Permainan
dalaman . congkak, catur, dam dan sahiba
|
Refleksi
|
:
|
Semua pelajar
berminat untuk mencuba permainan tersebut.
|
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5
Haribulan: 01 OKTOBER 2014 Tingkatan:
5 Jam: 1250 – 2PM
Topik :
NGEMETULKA SAUT PEPERIKSAAN PERCUBAAN BAHASA IBAN POM 5
|
|
Subtopik :
NGEMETULKA SAUT BAGI A
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Meretika tanya
sereta meri saut ti engkeman ba peresa.
Kerembai Asil Pelajar : Tikas
|
|
Aktiviti : Macha , Nulis
|
|
Sistem Jalai Jaku :
|
|
Pengisi Kurikulum :
Pengelandik Bepikir
|
|
Ajar manah : Kerejasama
|
|
BBM :
Keretas Peresa Percubaan SPM
|
|
Induksi Set
|
Nembiak ditanya bekaul enggau karang
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
1. Pengajar mantaika topik ti udah
dikeluarka dalam peresa seraya nyuruh nembiak meri penemu diri bekaul enggau
topik-topik nya tadi.
2. Nembiak mantaika penemu diri
bekaul enggau topik.
3. Pengajar betanya saut engau
nembiak.
4. Pengajar meri penerang ti silikm
agi bekaul enggau penernag ti udah diberi nembiak.
5. Nembiak dipinta ngemetulka saut ba
karang sida.
|
Penutup
|
Siku nembiak meri simpul penemu
bekaul enggau topik.
|
Refleksi
|
90% nembiak ulih ngemetulka saut sida
enggau manah.
|
RPH 30 SEPTEMBER 2014 SELASA ( MINGGU 40 )
Tarikh/Hari
|
:
|
30 SEPTEMBER 2014 / SELASA
|
Tingkatan
|
:
|
4S1
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0705-0825AM
|
Tema
|
:
|
ULANGKAJI
|
Tajuk
|
:
|
ULANGKAJI
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
Di
akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·
Menerangkan pelajaran yang telah dipelajari
dalam TEMA 4, 5,6,7 secara ringkas.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
·
Guru bertanya kepada pelajar
tentang pelajaran yang telah dipelajar iaitu tema 4, 5,6, 7.
·
Pelajar memberikan respon
berkaitan dengan pertanyaan guru dengan memberikan beberapa penerangan.
·
Guru memberikan penerangan
lanjut berkaitan dengan tema 4, 5, 6,7.
·
Guru bersoal jawab dengan
pelajar.
·
Guru memberikan latihan untuk
pelajar.
|
BBM
|
:
|
Buku Rujukan
Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan
4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
:
|
95% pelajar
dapat memahami topik dengan berkesan.
Mereka dapat menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan yang diajukan oleh guru.
|
Tarikh/Hari
|
:
|
30 SEPTEMBER 2014 / SELASA
|
Tingkatan
|
:
|
5K9
|
Matapelajaran
|
:
|
PSK
|
Masa
|
:
|
0815-0925AM
|
Tema
|
:
|
WARISAN
KEPELBAGAIAN BUDAYA MALAYSIA
|
Tajuk
|
:
|
MEMPROMOSI
KAN WARISAN BUDAYA MALAYSIA DI DALAM DAN LUAR NEGARA
|
Hasil Pembelajaran
|
:
|
· Memperkenalkan pelbagai jenis
permainan tradisional dan moden.
|
Aktiviti Pembelajaran
|
:
|
· Guru memberikan penerangan
berkaitan dengan pelbagai jenis permainan tradisionak dan moden.
· Guru menunjukkan beberapa
permainan moden dan tradisional kepada pelajar.
· Bersoal jawab dengan pelajar.
· Guru memberikan peluang
kepada pelajar untuk mencuba permainan tersebut iaitu, congkak, Sahiba, Dam
dan Catur.
|
BBM
|
:
|
Permainan
dalaman . congkak, catur, dam dan sahiba
|
Refleksi
|
:
|
Semua pelajar
berminat untuk mencuba permainan tersebut.
|
LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4
Haribulan:
30 SEPTEMBER 2014 Tingkatan: 4 Jam: 1250 – 2PM
Topik :
PERESA UJUNG TAUN
|
|
Subtopik :
PERESA UJUNG TAUN
|
|
Asil Pelajar : Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Nembuka saut ti ditanya dalam peresda
Kerembai Asil Pelajar :
|
|
Aktiviti : Macha, Nulis
|
|
Sistem Jalai Jaku :
|
|
Pengisi Kurikulum :
Pengelandik Bepikir
|
|
Ajar manah :
|
|
BBM :
KERETAS PERESA UJUNG TAUN BAHASA IBAN POM 4
|
|
Induksi Set
|
|
Kerembai Pengawa Belajar
|
|
Penutup
|
|
Refleksi
|
Nembiak nyaut tanya peresa ujung taun
|
Subscribe to:
Posts (Atom)