Sunday 16 February 2014

RPH 12 FEBRUARI 2014 RABU ( MINGGU 7 )


Tarikh/Hari
:
12 FEBRUARI 2014 / RABU
Tingkatan
:
4S2
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0705-0815 AM
Tema
:
HUBUNGAN KEKELUARGAAN
Tajuk
:
KEPERLUAN BERKELUARGA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan  keperluan bekerluarga.
·  Menjelaskan peranan badan kerajaan dan bukan kerajaan yang berkaitan dengan institusi kekeluargaan.
·         Berusaha mengukuhkan institusi kekeluargaan
·         Menjalinkan hubungan erat antara anggota keluarga.
Menghargai institusi kekeluargaan.
Aktiviti Pembelajaran
:
·     Guru bertanya kepada pelajar maksud “ Keluarga” untuk mencungkil pengetahuan mereka berkaitan dengan topic yang bakal dibincangkan.
·     Guru memberikan penerangan yang berkaitan dengan topik  setelah mendengar penerangan pelajar.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
·   Nota diberikan kepada pelajar untuk menambahkan kefahaman.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4.
Refleksi
:
98% dapat memahami topik dengan berkesan berdasarkan soal jawab yang dijalankan

Tarikh/Hari
:
12 FEBRUARI 2014 / RABU
Tingkatan
:
5K8
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0815-0915AM
Tema
:
HUBUNGAN KEKELUARGAAN
Tajuk
:
PERSIAPAN MEMBINA KELUARGA KE ARAH PEMBENTUKAN MASYARAKAT MAPAN
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menerangkan konsep keluarga bahagia.
·      Melengkapkan diri dari segi fizikal dan mental untuk membina keluarga bahagia.
·         Bertanggungjawab terhadap keluarga.
Aktiviti Pembelajaran
:
·   Guru bertanya kepada pelajar maksud “ Keluarga Bahagia “
·  Guru memberikan satu situasi kepada pelajar dan memberikan pendapat mereka berkaitan dengan situasi tersebut. “ Bagaimana anda ingin mewujudkan sebuah keluarga bahagia? “
·         Pelajar memberikan pendapat mereka dalam kumpulan.
·       Guru memberikan penerangan lanjut berkaitan dengan topik setelah mendengar pendapat pelajar.
·  Latihan di dalam buku teks diberikan untuk menambahkan kefahaman pelajar berkaitan dengan topik.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 5.
Refleksi
:
95% pelajar dapat memberikan pendapat yang bernas berkaitan dengan topic yang dibincangkan. 


LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5

Haribulan:  12 Februari 2014                        Tingkatan:  5                                       Jam: 12.50- 2PM

Topik          :  INDUSTRI BETANAM BETUPI
Subtopik     :    JALAI JAKU ( JAKU ADJEKTIF )
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.       Ngelala  rambai jaku adjektif
2.       Ngaga ayat ngena rambai jaku adjektif.

Kerembai Asil Pelajar :   Tikas 2
Aktiviti :  Macha, berandau, nulis
Sistem Jalai Jaku :  Jaku Adjektif
Pengisi Kurikulum :  Pengelandik Ninjau Arus Maya Dudi,  Belajar Chara kolaboratif, Pemintar Mayuh  Chabang, Metakognitif
Ajar manah :  Bebasa, Rasional, Kerejasama
BBM :  Bup Teks Bahasa Iban Pom 5 , Bup ” Latihan Intensif SPM Iban Tingkatan 5 sereta Bup Malin
Induksi Set
Nembiak ditanya bekaul enggau Rambai Jaku Adjektif.
Kerembai Pengawa Belajar
1. Pengajar ngaitka tanya saut enggau topik ti deka dipelajar serta meri penerang.
2. Pengajar meri chunto ayat ti ngundan rambai jaku adjektif seraya nyuruh nembiak beratika rambai jaku adjektif lalu nyuruh sida meri saut tii engkeman.
3. Pengajar betanya saut enggau nembiak.
4. Pengajar diberi kereja latih dalam bup teks dikena nambahka penemu.
Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau topik.
Refleksi
 95% Nembiak ulih meretika topik enggau mujur.

No comments:

Post a Comment