Saturday 25 January 2014

RPH 22 JANUARI 2014 RABU ( MINGGU 4 )


Tarikh/Hari
:
22  JANUARI 2014 / RABU
Tingkatan
:
4S2
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0705-0815 AM
Tema
:
PENCAPAIAN KENDIRI
Tajuk
:
PERKEMBANGAN DIRI YANG SEIMBANG
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan  pelbagai aspek perkembangan diri yang seimbang
·  Menerangkan kepentingan perkembangan diri yang seimbang dalam pelbagai aspek
·         Mengamalkan pelbagai aspek perkembangan diri yang seimbang kea rah kehidupan yang sejahtera
·         Bersyukur dengan perkembangan diri yang seimbang.
Aktiviti Pembelajaran
:
·  Guru bertanyakan kepada pelajar “Apakah yang dimaksudkan dengan perkembangan diri yang seimbang”.
·   Pelajar memberikan pendapat mereka berdasarkan topik.
·     Guru memberikan penerangan lanjut berkaitan dengan topik setelah mendengar penerangan pelajar.
·     Pelajar diminta dalam berkumpulan berbincang berkaitan dengan 4 aspek perkembangan diri.
·         Pelajar membuat perbentangan setelah perbincangan.
·         Guru memberikan penerangan lanjut setelah mendengar pembentangan pelajar.
·    Guru bersoal jawab dengan pelajar berkaitan dengan topik.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4.
Refleksi
:
95% pelajar dapat menghuraikan langkah-langkah serta hala tuju dalam mencapai wawasan diri berdasarkan hasil peta minda yang Berjaya dihasilkan.

Tarikh/Hari
:
22 JANUARI 2014 / RABU
Tingkatan
:
5K8
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0815-0915AM
Tema
:
PENCAPAIAN KENDIRi
Tajuk
:
PERIKEMANUSIAAN KE ARAH KESEJAHTERAAN NEGARA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menerangkan konsep perikemanusiaan.
·  Melibatkan diri secara aktif dalam pembentukan masyarakat penyayang.
·         Menghargai kesejahteraan negara.
Aktiviti Pembelajaran
:
·       Guru bertanya kepada pelajar berkaitan dengan masalah sosial yang berlaku dalam negara.
· Guru bertanya kepada pelajar maksud PERIKEMANUSIAAN dan mengaitkannya dengan masalah sosial yang berlaku.
·  Berdasarkan hasil soal jawab dengan pelajar, guru memberikan penerangan yang lebih lanjut berkaitan dengan topik.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 5.
Refleksi
:
90% dapat menerangkan maksud kemanusiaan dan menyenaraikan 5 masalah social yang banyak berlaku di negara kita.


LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5

Haribulan:  22 JANUARI 2013                       Tingkatan:  5                                       Jam: 12.50- 2PM

Topik          :  LUMBA EKSTREM
Subtopik     :   ESTETIK ( PANGGAU KREATIF –  PANTUN)
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.       Macha lalu madahka tuju pantun
2.       Belematika pantun lalu beratika gaya jaku ti dikena
3.       Madahka cherita enggau pesan ti dikenataika dalam pantun.
Kerembai Asil Pelajar :   Tikas 2
Aktiviti :  Macha, berandau, nulis
Sistem Jalai Jaku :  Ayat Tanya, Jaku Pengawa,
Pengisi Kurikulum :  Penemu dalam bidang sains sukan, interpersonal, Verbal Linguistik, Langkah Rapat Komunikatif.
Ajar manah :  Bebasa, Rasional
BBM :  Bup Teks Bahasa Iban Pom 5 , Bup ” Latihan Intensif SPM Iban Tingkatan 5 sereta Bup Malin
Induksi Set
Nembiak ditanya bekaul enggau bansa leka main kitai Iban.
Kerembai Pengawa Belajar
1. Pengajar ngaitka tanya saut enggau topik ti deka dipelajar.
2. Pengajar meri penerang bekaul enggau PANTUN.
3. Nembiak diberi teks seraya disuruh macha enggau sengian.
4 .Nembiak meri penerang bekaul enggau pekara ti udah dibacha.
5. Pengajar meri penerang bekaul enggau penerang nembiak.
Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau topik.
Refleksi
 90% Nembiak ulih meretika topik enggau mujur sereta nemu belematika 3 gaya jaku ba pantun serta madahka 2 pesan ti dirintaika ba pantun.

No comments:

Post a Comment