Sunday 1 February 2015

MINGGU 5 RPH 29 JANUARI 2015 KHAMIS

Tarikh/Hari
:
29  JANUARI 2015 / KHAMIS
Tingkatan
:
4K4
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0705-0815 AM
Tema
:
PERKEMBANGAN DIRI YANG SEIMBANG
Tajuk
:
-          BERJUANG KE PUNCAK GEMILANG
-          GIGIH BERUSAHA PASTI BERJAYA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan langkah-langkah mencipta wawasan diri.
·         Menjayakan hala tuju diri.
·         Berupaya mengatasi cabaran untuk menjayakan hala tuju diri.
·         Berdisiplin untuk mencapai kejayaan cemerlang.
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Guru bertanyakan kepada pelajar “Apakah yang kamu lakukan untuk mencapai wawasan diri dan bagaimana hendak mengatasi cabaran yang melanda.”.
·         Pelajar memberikan pendapat mereka berdasarkan topik.
·         Guru memberikan penerangan lanjut berkaitan dengan topik setelah mendengar penerangan pelajar.
·         Nota dan latihan diberikan untuk menambahkan kefahaman pelajar berkaitan dengan topik.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 5.
Refleksi
:
95% dapat menerangkan ciri-ciri wawasan diri yang patut ada dalam diri seseorang individu.

Tarikh/Hari
:
29 JANUARI 2015 / KHAMIS
Tingkatan
:
5K1
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0815-0915AM
Tema
:
PENCAPAIAN KENDIRi
Tajuk
:
PERIKEMANUSIAAN KE ARAH KESEJAHTERAAN NEGARA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan isu-isu kemanusiaan.
·      Menjelaskan kepentingan nilai-nilai perikemanusiaan menghargai nyawa kepada masyarakat, menjaga maruah, empati.
·         Mengamalkan cara hidup berperikemanusiaan
·         Prihatian  terhadap isu-isu  kemanusiaan.
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Guru bertanya kepada pelajar berkaitan dengan isu-isu kemanusiaan yang berlaku di Malaysia.
·       Guru membahagikan pelajar kepada 5 kumpulan dan mengedarkan keratan akhbar yang berkaitan dengan isu-isu kemanusiaan.
·       Pelajar diminta untuk memberikan pendapat merreka sebagai warganegara yang prihatin terhadap isu-isu yang berlaku di Malaysia dan apakah tindakan yang mereka perlu lakukan untuk sama-sama menyelesaikan isu-isu tersebut. Hasil yang diperolehi akan dikumpulkan dan dijadikan buku skraf.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 5, Keratan Akhbar.
Refleksi
:
90% dapat memberikan pendapat dengan baik berdasarkan hasil kerja yang dilakukan secara berkumpulan. 



LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4

Haribulan:  29 JANUARI 2015                       Tingkatan:  5                         Jam: 12.50- 2PM
Topik          :  LUMBA EKSTREM
Subtopik     :   INFORMASIONAL
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.       Macha ngelansa kena ngulihka penemu ti berurun
2.       Macha sereta meretika teks berita
3.       Ngiga penerang sereta enggau reti iya ti bisi dalam teks
4.       Meri simpul penemu pasal penerang ti udah digumpul.

Kerembai Asil Pelajar :   Tikas 1.1.2 Berandau enggau orang bukai lalu nemu mantaika runding 
                                                           diri enggau berurun

Aktiviti :  Macha, berandau, nulis
Sistem Jalai Jaku :  Ayat Tanya, Jaku Pengawa,
Pengisi Kurikulum :  Penemu dalam bidang sains sukan, interpersonal, Verbal Linguistik, Langkah Rapat Komunikatif.
Ajar manah :  Bebasa, Rasional
BBM :  Bup Teks Bahasa Iban Pom 5 , Bup ” Latihan Intensif SPM Iban Tingkatan 5 sereta Bup Malin
Induksi Set
Nembiak ditanya bekaul enggau lumba enggau main ba Malaysia.
Kerembai Pengawa Belajar
1. Pengajar ngaitka tanya saut enggau topik ti deka dipelajar.
2. Pengajar meri  siti teks lalu nyuruh nembiak macha enggau sengian.
3. Pengajar betanya saut enggau nembiak bekaul enggau teks ti udah dibacha..
4. Pengajar meri penerang bekaul enggau penerang nembiak.
5. Pengajar diberi kereja latih dalam bup teks.
Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau topik.
Refleksi
 95% Nembiak ulih meretika topik enggau mujur.




No comments:

Post a Comment