Saturday 9 August 2014

RPH 05 OGOS 2014 SELASA ( MINGGU 32 )


Tarikh/Hari
:
05.08. 2014 / SELASA
Tingkatan
:
4S1
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0705-0825AM
Tema
:
MALAYSIA NEGARA BERDAULAT
Tajuk
:
 BAHASA JIWA BANGSA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menerangkan batasan hak asasi masing-masing.
·         Mempertahankan hak asasi masing-masing seperti yang termaktub dalam Perlembagaan Malaysia.
·         Menerangkan kedudukan istimewa orang melayu, bumiputra Sabah dan Sarawak seperti yang diperuntukkan  dalam Perlembagaan Malaysia.
·         Mempertahankan hak keistimewaan masing-masing berdasarkan peruntukan dalam Perlembagaan Malaysia
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Guru meminta pelajar untuk memberikan maksud “ Hak “ mengikut kefahaman mereka.
·         Pelajar memberikan pendapat mereka.
·         Guru memberikan penerangan lanjut berkaitan dengan topik  setelah mendengar pendapat daripada pelajar.
·         Guru memberikan latihan untuk menambahkan kefahaman berkaitan dengan topik.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
Refleksi
:
95% pelajar dapat memahami topik  dengan berkesan.

Tarikh/Hari
:
05 OGOS 2014 / SELASA
Tingkatan
:
5K9
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0815-0925AM
Tema
:
CABARAN MASA DEPAN
Tajuk
:
MENJANA PEMBANGUNAN NEGARA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Menerangkan faktor-faktor yang boleh menjana pembangunan negara
·  Memberi sumbangan untuk menjana pembangunan negara dalam bidang politik, ekonomi dan sosial.
·  Saling membantu dan bekerjasama dalam menjana pembagunan negara.
Aktiviti Pembelajaran
:
·      Guru bertanya kepada pelajar berkaitan dengan maksud “Menjana Pembangunan Negara”.
·      Guru memberikan penerangan berkaitan dengan topik dan menyuruh pelajar untuk mencari faktor-faktor yang menjana  pembangunan negara berdasarkan teks di dalam buku teks( m/s132-133)
· Pelajar menyenaraikan faktor-faktor seperti yang dikehendaki oleh guru.
· Guru bersoal jawab dengan pelajar disamping memberikan penerangan dengan lebih lanjut.
·         Guru memberikan latihan untuk pelajar.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
Refleksi
:
90% pelajar dapat memahami topik dengan berkesan . Mereka dapat menyenaraikan jawapan yang dikehendaki.



LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4

Haribulan: 05 OGOS 2014                                  Tingkatan: 4                               Jam: 1250 – 2PM
Topik          :  TULUNG ENDA BEPAMPAS
Subtopik     :   Jalai Jaku
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1. Ngelala sereta ngena ayat tekenyit.
Kerembai Asil Pelajar :  
Aktiviti :  Nulis
Sistem Jalai Jaku :  Ayat Tekenyit
Pengisi Kurikulum :  Penaluk ke menua enggau bansa
Ajar manah : Sayau ke menua enggau bansa
BBM :  Bup Teks Pom 4
Induksi Set
Nembiak dipinta nyeritaka peneleba diri empu bekaul enggau tekenyit.
Kerembai Pengawa Belajar
1.Pengajar meri chunto ayat tekenyit seraya meri penerang.
2. Nembiak mendingka penerang ari pengajar.
3. Pengajar nyuruh nembiak ngaga ayat bekaul enggau ayat tekenyit ti ngayanka emosi gaga, rindu, iran, ringat, pedis tauka andal.
4. Pengajar meratika nembiak ngaga ayat seraya ngemetulka saut ti enda engkeman.
Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau topik.
Refleksi
 90% nembiak ulih meretika topik enggau manah. Sida ulih ngelala 5 iti ayat tekenyit seraya ngaga  5 iti ayat tekenyit.



No comments:

Post a Comment