Friday 4 July 2014

RPH 1 JULAI 2014 SELASA ( MINGGU 27 )


Tarikh/Hari
:
1 JULAI 2014 / SELASA
Tingkatan
:
4S1
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0705-0805 AM
Tema
:
MALAYSIA NEGARA BERDAULAT
Tajuk
:
KEPENTINGAN PERLEMBAGAAN MALAYSIA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menerangkan  sejarah pembentukan Perlembagaan Malaysia.
·         Menghuraikan proses penggubalan Perlembagaan Malaysia.
·         Mengenalpasti  kepentingan Perlembagaan Malaysia.
·         Menjalankan tanggungjawab sebagai warganegara.
·         Menyanjungi Keluhuran Perlembagaan Malaysia.
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Guru bertanya kepada pelajar berkaitan dengan Perlembagaan Malaysia serta fungsi nya.
·         Guru memberikan penerangan lanjut setelah mendengar pendapat pelajar.
·         Guru meminta pelajar membaca teks ( di dalam buku teks m/s 112)  dan membahagikan pelajar kepada 5 orang 1 kumpulan seterusnya membuat peta minda berdasarkan hasil pembacaan mereka.
·         Seterusnya pelajar akan membentangkan hasil dapatan mereka di hadapan kelas.
·         Berdasarkan hasil pembentangan pelajar, guru memberikan penerangan dengan lebih lanjut.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
Refleksi
:
85% pelajar dapat memahami topik dengan berkesan berdasarkan keupayaan mereka menghasilkan peta minda berdasarkan hasil perbincangan dan pembacaan.


Tarikh/Hari
:
1 JULAI 2014 / SELASA
Tingkatan
:
5K9
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0805-0905AM
Tema
:
MALAYSIA NEGARA BERDAULAT
Tajuk
:
MENGEKALKAN KEDAULATAN NEGARA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan konsep negara berdaulat
·         Melibatkan diri dalam usaha untuk memelihara dan mengekalkan kedaulatan negara
·         Bersyukur dengan kemakmuran negara.
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Guru meminta pelajar untuk menyenaraikan tanggungjawab terhadap negara tercinta .
·         Berdasarkan penerangan pelajar, guru mengaitkan dengan topik iaitu kedaulatan negara.
·         Guru memberikan penerangan berkaitan dengan negara berdaulat seterusnya meminta pelajar membaca teks m/s 113-115.
·         Pelajar dikehendaki menyenaraikan perkara penting yang dibincangkan dalam teks.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar seterusnya memberikan penerangan dengan lebih lanjut.

BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
Refleksi
:
80% pelajar dapat memahami topik dengan berkesan


LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 4
Haribulan:  1 Julai 2014                   Tingkatan:  4                                       Jam: 11.55 – 1 PM
Topik          :  SEDIAKA PAYUNG SEBEDAU UJAN
Subtopik     :  INFORMASIONAL
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;

1.       Macha lalu nemu tuju rama isi kenang
2.       Ngelala ajar nabah ti bisi disebut dalam kenang
3.       Nyaut  tanya belaluka kontek cherita

Kerembai Asil Pelajar :   Tikas 2.1.2 – macha sereta ngiga sanding penemu dikena ngulihka penerang  
                                                                    sereta nuliska penerang nya.
Aktiviti :  Macha, Nulis
Sistem Jalai Jaku : 
Pengisi Kurikulum :  Ninjau arus maya dudi
Ajar manah : Rasional, Kerejasama
BBM :  Bup Teks Bahasa Iban
Induksi Set
Nembiak ditanya bekaul enggau “Pengelikun Menua Kitai Malaysia”
Kerembai Pengawa Belajar
1. Nembiak dipinta macha teks ba lambar 115 – 116 (bup teks) seraya nyuruh sida ngerintaika batang pekara ti dikenang dalam teks ti udah dibacha.
2. Pengajar betanya saut enggau nembiak bekaul enggau batang pekara ti dirintaika nembiak.
3. Pengajar meri penerang ti engkeman ngagai nembiak.
4. Nembiak diberi kereja latih iya nya nanya saut ti diberi bepelasarka teks ti udah dibacha.
Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau topik.
Refleksi
90% nembiak ulih meretika topik enggau manah.              



No comments:

Post a Comment