Friday 3 October 2014

RPH 29 SEPTEMBER 2014 ( MINGGU 40 )


Tarikh/Hari
:
 29  SEPTEMBER 2014 / ISNIN
Tingkatan
:
4K2
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1055-1205AM
Tema
:
ULANGKAJI
Tajuk
:
ULANGKAJI
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menerangkan pelajaran yang telah dipelajari dalam TEMA 5,6 dan 7 secara ringkas.
Aktiviti Pembelajaran
:
·     Guru bertanya kepada pelajar tentang pelajaran yang telah dipelajar iaitu tema 5,6,7
· Pelajar memberikan respon berkaitan dengan pertanyaan guru dengan memberikan beberapa penerangan.
· Guru memberikan penerangan lanjut berkaitan  dengan tema 5, 6 dan 7
·      Guru bersoal jawab dengan pelajar.
·      Guru memberikan latihan untuk pelajar.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
Refleksi
:
95% pelajar dapat memahami topik  dengan berkesan. Mereka dapat menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan yang diajukan oleh guru.



LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5

Haribulan: 29 SEPTEMBER 2014                      Tingkatan: 5                          Jam: 1250 – 2PM

Topik          :  NGEMETULKA SAUT PEPERIKSAAN PERCUBAAN BAHASA IBAN POM 5
Subtopik     :   NGEMETULKA SAUT BAGI  A
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
                      1. Meretika tanya sereta meri saut ti engkeman ba peresa.
Kerembai Asil Pelajar :   Tikas

Aktiviti :  Macha. Nulis
Sistem Jalai Jaku : 
Pengisi Kurikulum :  Pengelandik Bepikir
Ajar manah : Kereja  sama
BBM :  Keretas Peresa
Induksi Set:
Pengajar betanya ngagai nembiak bekaul enggau penganggul ti diasai ba peresa
Kerembai Pengawa Belajar
 1. Pengajar betanya saut enggau nembiak bekaul enggau bagi A.
2. Nembiak meri respon ngagai tanya pengajar bekaul enggau tanya.
3. Pengajar meri penerang,
4. Nembiak ngemetulka saut sida sepengudah ningaka penerang ari pengajar.
Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau pelajar sahari tu.
Refleksi
 90% nembiak ulih meretika topik enggau manah.



No comments:

Post a Comment