Thursday 28 August 2014

RPH 27 OGOS 2014 RABU ( MINGGU 35 )


Tarikh/Hari
:
27 OGOS 2014 / RABU
Tingkatan
:
4S2
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0705-0825AM
Tema
:
CABARAN MASA DEPAN
Tajuk
:
 PENGGUNA YANG RASIONAL
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan ciri-ciri pengguna yang rasional.
·    Menerangkan hak dan tanggungjawab sebagai pengguna.
·         Menjelaskan etika dan pengguna dan peniaga.
· Membincangkan kepentingan standard terhadap keselamatan pengguna, industri, dan alam sekitar.
·  Membudayakan standard kepenggunaan dalam kehidupan seharian.
·         Mengamalkan sikap sebagai pengguna yang rasional.
·         Peka tentang hak dan tanggungjawab sebagai pengguna yang rasional.
Aktiviti Pembelajaran
:
·  Guru bertanya kepada pelajar tentang maksud ‘Pengguna” secara umum.
·       Pelajar memberikan pendapat berdasarkan pengetahuan umum mereka.
·         Guru memberikan penerangan lanjut berkaitan dengan maksud “ Pengguna,  Ciri- ciri Pengguna Rasional ”.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
·         Guru memberikan nota tambahan untuk pelajar.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
Refleksi
:
95% pelajar dapat memahami topik  dengan berkesan. Mereka dapat menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan yang diajukan oleh guru.

Tarikh/Hari
:
27 OGOS 2014 / RABU
Tingkatan
:
5K9
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0815-0925AM
Tema
:
CABARAN MASA DEPAN
Tajuk
:
MALAYSIA SEBAGAI PUSAT KECEMERLANGAN PENDIDIKAN, PERUBATAN DAN BIOTEKNOLOGI.
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
· Memberikan contoh-contoh pusat kecemerlangan pendidikan, perubatan dan bioteknologi di Malaysia.
· Menjalankan tanggungjawab menjadikan Malaysia sebagai Pusat kecermekangan Pendidikan , Perubatan dan Bioteknologi.
·       Melibatkan diri dalam usaha meningkatkan pengiktirafan dunia terhadap negara.
·    Berbangga dengan kecemerlangan pendidikan, perubatan dan bioteknologi.
Aktiviti Pembelajaran
:
·  Guru bertanyakan kepada negara berkaitan dengan kefahaman mereka terhadap “ Pusat Kecemerlangan”.
·         Pelajar memberi respon.
·     Guru memberikan penerangan lanjut berkaitan dengan topik setelah mendengar pendapat pelajar.
·  Pelajar diminta untuk menyenaraikan tanggungjawab pelajar dalam melonjakkan kecemerlangan negara dalam berkumpulan.
·         Guru bersoal jawab dengan pelajar.
·   Guru memperbetulkan jawapan pelajar yang kurang tepat.
·  Guru memberikan nota tambahan dan soalan untuk menambahkan kefahaman pelajar berkaitan dengan topik.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4
Refleksi
:
85% pelajar dapat memahami topik dengan berkesan . Mereka tidak memahami topiK sepenuhnya. Hal ini kerana mereka kurang pendedahan berkaitan dengan perkara yang melibatkan topic yang dibincangkan.


LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5

Haribulan:  27 OGOS 2014                                 Tingkatan: 5                           Jam: 1250 – 3 .30PM
Topik          : 
Subtopik     : 
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.
.
Kerembai Asil Pelajar :  
Aktiviti : 
Sistem Jalai Jaku : 
Pengisi Kurikulum :   
Ajar manah :
BBM :  Bup Teks Pom 5
Induksi Set

Kerembai Pengawa Belajar

Penutup

Refleksi
PERESA PERCUBAAN SPM BAHASA IBAN DIPEJALAIKA.



No comments:

Post a Comment