Sunday 2 March 2014

RPH 26 FEBRUARI 2014 RABU ( MINGGU 9 )


Tarikh/Hari
:
26 FEBRUARI 2014 / RABU
Tingkatan
:
4S2
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0705-0815 AM
Tema
:
HUBUNGAN KEKELUARGAAN
Tajuk
:
KEPERLUAN BERKELUARGA
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menjelaskan peranan badan kerajaan dan bukan kerajaan yang berkaitan dengan institusi kekeluargaan.
·         Menyokong usaha yang dijalankan oleh badan kerajaan dan bukan kerajaan bagi pembangunan keluarga
·         Menghargai kesungguhan kerajaan untuk membangunkan institusi kekeluargaan..
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Guru bertanya kepada pelajar berkaitan dengan badan-badan kerajaan dan bukan kerajaan yang berkaitan dengan institusi kekeluargaan.
·         Guru menunjukkan logo-logo yang berkaitan dan bertanya kepada pelajar.
·         Pelajar bersoal jawab dengan pelajar.
·         Guru memberikan penerangan lanjut berkaitan dengan  logo yang ditunjukkan.
·         Pelajar diberikan nota untuk menambahkan kefahaman.
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 4.
Refleksi
:
80% pelajar dapat memahami topic dengan berkesan.

Tarikh/Hari
:
26 FEBRUARI 2014 / RABU
Tingkatan
:
5K8
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
0815-0915AM
Tema
:
HUBUNGAN KEKELUARGAAN
Tajuk
:
PERSIAPAN MEMBINA KELUARGA KE ARAH PEMBENTUKAN MASYARAKAT MAPAN
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan ciri-ciri ibu bapa yang cemerlang.
·  Mengamalkan pengurusan kewangan keluarga yang cekap.
·         Bertanggungjawab terhadap keluarga.
Aktiviti Pembelajaran
:
·  Guru bertanya kepada pelajar berkaitan dengan “ Tanggungjawab sebagai ibu dan bapa”.
·   Pelajar dibahagikan dalam 4 kumpulan dan  diminta menyenaraikan ciri-ciri ibu bapa yang cemerlang
·        Wakil setiap kumpulan diminta datang ke hadapan dan menyenaraikan maklumat yang dikehendaki oleh guru.
·         Guru memberikan penerangan lanjut setelah mendengar penerangan daripada pelajar. 
BBM
:
Buku Rujukan Masteri Memori Melalui Peta Minda & Spotlight PSk, Carta Sivik Tingkatan 4&5 , Buku Teks PSK Tingkatan 5.
Refleksi
:
95% pelajar dapat memberikan pendapat yang bernas berkaitan dengan topic yang dibincangkan.  Ini dapat dilihat berdasarkan hasil berbentangan pelajar.


LANGGUR NGAJAR SAHARI BAHASA IBAN TINGKATAN 5
Haribulan:  26 Februari 2014                        Tingkatan:  5                                       Jam: 12.50- 2PM
Topik          :  NYAGA PENGERAI: PENYAKIT BERAMPIT
Subtopik     :    ESTETIK;PANTAR KARANG
Asil Pelajar :  Ba ujung pengawa belajar tu,nembiak ulih;
1.       Ngaga langkar pekara ti deka ditulis
2.       Ngasilka karang nitihka tukuh prose ti betul belaluka isi ti udah digumpul.

Kerembai Asil Pelajar :   Tikas 2
Aktiviti :  Macha, berandau, nulis
Sistem Jalai Jaku :  Jaku Adjektif , Jaku Pengawa
Pengisi Kurikulum :  Belajar Chara Kontekstual, Langkah Rapat Deduktif, Pengelandik Belajar, Belajar Chara belajar, Pemintar Mayuh Chabang, belajar Chara Konstruktivisme
Ajar manah :  Bebasa, Rasional, Kerejasama
BBM :  Bup Teks Bahasa Iban Pom 5 , Bup ” Latihan Intensif SPM Iban Tingkatan 5 sereta Bup Malin
Induksi Set
Nembiak ditanya bekaul enggau jerita ti kala didinga sida.
Kerembai Pengawa Belajar
1. Pengajar ngaitka tanya saut enggau topik ti deka dipelajar serta meri penerang.
2. Pengajar meri penerang bekaul enggau chara nulis karang jerita.
3. Pengajar betanya saut serta meri nota bekaul enggau topik.
 4. Pengajar meri chunto jerita ti udah dikarang lalu nyuruh nembiak beratika chara nulis karang jerita nya.
5.Pengajar nyuruh nembiak ngaga siti jerita bepelasarka imaginesyen diri empu.

Penutup
Siku nembiak meri simpul penemu bekaul enggau topik.
Refleksi
 95% Nembiak ulih meretika topik enggau mujur.


No comments:

Post a Comment